Obědy a svačinky ve školce pro Elišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na 3 měsíce

Obrázek daru
Bc. Veronika  Zajícová
Patron příběhu

Bc. Veronika Zajícová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou malé Elišky spolupracuji více než 2 roky. Zpočátku jsem pracovala jen s maminkou a její nejstarší dcerou Markétkou v rámci rodinné terapie zaměřené na zlepšení jejich vztahu. Postupně jsem poznala také další dvě holčičky, Elišku a Klárku. Po skončení rodinné terapie jsem jim byla dále podporou v různých životních situacích. Rodina se bohužel vždy potýkala s nedostatkem finančních prostředků. Maminka musela celodenně pečovat o své dvě malé dcerky (nejstarší Markétka s nimi už nebydlí) a neměla možnost zvýšit rodinný příjem. Dnes po večerech háčkuje šátky, klíčenky apod., aby alespoň maličko zvýšila svůj příjem a potěšila lidi, kteří jí a děvčatům pomáhají (uháčkovanými věcmi obdarovává ty, kteří jí nějakým způsobem podali pomocnou ruku). Neustále také řeší zdravotní problémy Elišky, která má potíže s trávicím traktem. Dokonce se stávalo, že nakoupila Elišce léky na úkor toho, že sama nejedla, aby ušetřila. Eliška je velmi živá, společenská holčička a ráda si hraje s dalšími dětmi. Velkou radostí tak pro ni byl fakt, že už může chodit do školky. Bohužel, finanční situace rodiny je velmi složitá a v rodinném rozpočtu nejsou peníze na úhradu stravného ve školce. Aby maminka nemusela Elišku ze školky odhlásit, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,088 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Elišky

Téměř pětiletá Eliška je aktivní holčička, která ze všeho nejraději okupuje prolézačky, houpačky a skluzavky na našem oblíbeném hřišti. Hodiny také vydrží skákat na trampolíně, a když se rozhodne, že se bude držet při zemi, naskočí na koloběžku a rozjede se s větrem o závod. V případě, že se dostaví líná nálada, přijde na řadu pohádka Tlapková patrola, kterou miluje.

Eliška také ráda chodí do školky, mezi svými vrstevníky se cítí moc dobře. Aktuálně ale hrozí, že bude muset docházku do školky ukončit. I když se dcerkám snažím zajistit vše potřebné, není to pro mě snadné, protože na tom finančně nejsem dobře. Potýkám se se zdravotními problémy, takže jsou i mé pracovní možnosti dost omezené. Proto si teď nemohu dovolit úhradu stravného ve školce. Na pomoc manžela se bohužel spolehnout nemůžu, protože je aktuálně ve výkonu trestu odnětí svobody.

Po dlouhém přemýšlení a sbírání odvahy jsem se proto rozhodla poprosit o pomoc se zaplacením stravného Patrona dětí. Nemám už na koho jiného se obrátit. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě