Obědy a svačiny ve školce pro Samíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školce na 10 měsíců

Obrázek daru
Helena  Famfrlová
Patron příběhu

Helena Famfrlová

casemangerka/pracovnice podpory rodin

Komentář patrona

Jsem klíčovou pracovnicí Samovy rodiny v rámci sociálně aktivizační služby. V současnosti s maminkou pracuji v rámci projektu Komplexní podpory ohrožené rodiny. Samova rodina žije ve velmi nevyhovujících podmínkách, v přeplněném domě plném příbuzných. V domě jsou neustálé spory, hádky o věci, jídlo i peníze. Celkově je prostředí velmi nepodnětné a nespolehlivé, nemají zde jistotu budoucnosti. Maminka také často nemá peníze ani na základní věci. Dávky hmotné nouze ale nepobírá, protože nesplňuje podmínky pro přiznání, podařilo se jí však vyřídit si přídavky na děti. Sam nikdy nenosí nové věci, má málo hraček, doma se nenajdou ani knížky pro děti. Maminka ho naštěstí bere do naší organizace a snaží se, aby chodil do školky. Protože ale často nemá na úhradu obědů a svačinek, musí Sam zůstávat doma. A to je důvod, proč se na vás obracím s žádostí o pomoc. Sam je chytrý a sportovně nadaný kluk, pro kterého je školka opravdu důležitá. Vštípí si tam základní hodnoty a naučí se spoustu věcí. A maminka by už ráda chodila do práce, což bez toho, aby byl Sam celý den ve školce, nepůjde.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,354 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého synka

Samík na jaře oslavil své šesté narozeniny. Je to aktivní kluk, který rád běhá, dovádí na prolézačkách a jednou by rád chodil do kroužku karate. Do školy se ještě nechystá, mým cílem pro příští školní rok je ale zajistit, aby mohl pravidelně chodit do školky, kde se zařadí mezi předškoláky. Doposud byla jeho docházka totiž dost nepravidelná. Samíka jsem si ze školky vždycky vyzvedávala už před obědem, protože jsem neměla peníze na úhradu obědů. Do školky si nosil svačinky, občas se ale stalo, že nebyly peníze ani na ty svačinky. To potom Samík zůstal doma.

Se Samíkem a jeho dvěma staršími sourozenci bydlíme v domě u příbuzných, kde máme k dispozici jednu místnost. Naše soužití ale není zrovna ideální. V malém domku žije mnoho lidí a soukromí tam nemá nikdo z nás. Já jsem bohužel nezaměstnaná, ale ráda bych to změnila. Protože jsou však dny, a není jich zrovna málo, kdy Samík kvůli neuhrazeným obědům a svačinkám nejde do školky, nemohu jít ani já do práce. Proto vás moc prosím o pomoc právě s úhradou stravného ve školce. Díky vaší pomoci bych totiž mohla konečně nastoupit do práce a časem svým dětem dopřát třeba i lepší bydlení. Bez vás to ale nedokážu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě