Obědy ve školce a lyžařský výcvik pro Sebíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole od ledna do června, lyžařský výcvik

Obrázek daru
Mgr. Martina Tomková Kebortová
Patron příběhu

Mgr. Martina Tomková Kebortová

ředitelka mateřské školy

Komentář patrona

Rodinu znám třetím rokem. Sebík a Matyáš navštěvují mateřskou školu, kde pracuji jako ředitelka. Oba chlapce před dvěma roky opustila ze dne na den matka a ani jejich otcové o ně nejeví zájem. Rozhodnutím soudu byli oba chlapci svěřeni do péče dědečka, který je v plném invalidním důchodu. V současné době se zotavuje po úrazu a operaci a nemá dostatek finančních prostředků na zabezpečení základních potřeb pro děti. Chlapci se nemohou účastnit ani nadstandardních aktivit, které škola pořádá. Všechny zaměstnance mateřské školy by potěšilo, kdybyste chlapcům přispěli a pomohli jim tak v těžké životní situaci.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Sebíkovi a jeho dědečkovi v boji s nepřízní osudu

Je mi 61 let a jsem dědečkem Sebíka (6 let) Matyáška (4 roky). Společně žijeme v podnájemním bytě 2+1. Do léta 2015 s námi žila i matka obou chlapců, která od pondělí do pátku dojížděla za prací a na víkend se k nám vracela. Jednoho dne se však domů nevrátila a děti zanechala bez finančních prostředků. Zůstal jsem na výchovu chlapců sám. Matka ani otcové o ně nejeví zájem. Sebík a Matyášek tak byli rozhodnutím soudu svěřeni do mé péče.

Nemám však nárok na příspěvek na bydlení, sociální dávky ani přídavky na děti. Již několik let jsem také v plném invalidním důchodu. Z důvodu nedostatku finančních prostředků těžko hradím stravu ve školce, děti se nemohou účastnit ani nadstandardních aktivit pořádaných mateřskou školou (výlety, exkurze, plavecký a lyžařský kurz, školka v přírodě).

Kluci jsou na sobě vzájemně závislí. Vůbec si nedovedu představit situaci, kdy nebudu schopen se o ně postarat. Nebo co se s námi stane, když budeme nuceni podnájemní byt opustit. V létě se nám situace ještě více zkomplikovala, protože jsem hrál s vnuky fotbal a přivodil si zranění. V současné době jsem tak po operaci a pohybuji se pomocí francouzských holí.

Oba chlapci navštěvují mateřskou školu, Sebík se však v září 2018 chystá do 1. třídy. Má rád auta, baví ho kreslení a ochotně mi pomáhá v domácnosti. Snažím se s dětmi účastnit aktivit nabízených školou, na placené aktivity však nemám dostatek financí. Proto bych pro Sebíka uvítal zaplacení stravy v mateřské škole na období od ledna do června a zaplacení lyžařského kurzu. Moc děkuji všem, kteří nám pomáhají.

P. S. Jména dětí byla v příběhu na základě žádosti dědečka změněna . Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě