Obědy ve školce pro Dominku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

svačinky a obědy v mateřské škole

Obrázek daru
Lenka  Klváčová
Patron příběhu

Lenka Klváčová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Dominky maminkou se známe jako sousedky, jsme ale především kamarádky. Maminka se sama stará o 4 děti, jedno z nich navíc trpí roztroušenou sklerózou. Bohužel nemá nárok na výživné, tak je to pro ni hodně těžké. Rodina se nyní nachází v tíživé situaci, společně jim ale můžeme pomoci. Za příspěvek na obědy ve školce bude maminka neskonale vděčná.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,818 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Dominky a její rodiny

Pětiletá Dominka je moje veselá a šikovná holčička. Trošku ji sice zlobí mluvení, ale to se za dobu, co ve školce chodí do logopedické třídy, hodně zlepšilo. Dominka se do všeho vrhá s velkou chutí a věřím, že se jí jednou bude dařit ve všem, v čem si zamane.

Dominku a její tři sourozence vychovávám sama. Jedno z mých dětí, třináctiletá Míša, je navíc hodně nemocná. Trpí roztroušenou sklerózou, s čímž se hodně těžko smiřuji. Vím, že jí nemohu nijak pomoci, ale kdybych mohla, vzala bych veškerou tíhu její nemoci na sebe.

Naše rodina se nyní nachází v opravdu těžké životní situaci. Protože mi obec přislíbila obecní byt, podala jsem výpověď v předchozím podnájmu a těšila se na stěhování. Nakonec mi však byt přidělen nebyl a já se s dětmi ocitla ze dne na den bez střechy nad hlavou. Naštěstí jsme našli dočasný azyl u mého nejstaršího syna z prvního manželství, který už má svou vlastní rodinu. Musím teď vymyslet, jak to s námi bude dál.

Na finanční pomoc od otce dětí se bohužel spoléhat nemohu. O své děti se totiž nezajímá a výživné mu nebylo stanoveno. Jeho zdravotní stav prý není dobrý a žádné peníze mi tak posílat nemusí. Kvůli tomu, že nemáme vlastní bydlení, mi také byly pozastaveny veškeré sociální dávky a zůstal mi pouze rodičovský příspěvek a přídavky na děti. Občas se tak stane, že mi na některé věci nezbývají peníze.

V tuto chvíli nemohu Domince zaplatit obědy a svačinky ve školce. Aby však Dominka nepřišla o své místo v logopedické třídě, obrátila jsem se na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě