Obědy ve školce pro Mária

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Mgr. Edita  Mittnerová
Patron příběhu

Mgr. Edita Mittnerová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v azylovém domě pro matky s dětmi, kde jsem se seznámila s malým Máriem. Mário má mladou a pečlivou maminku, která kromě něj vychovává téměř dvouletou holčičku. Až do ledna letošního roku Mário vyrůstal ve velké rodině. Maminka totiž bydlela s oběma dětmi v malém bytě se svými rodiči a sourozenci. Její rodiče jsou sice zaměstnaní, mají ale tak malé příjmy, že si nemohou dovolit dceru finančně podporovat. Mário začal v únoru chodit do školky, kde se mu moc líbí. Současně také začal navštěvovat logopedickou péči kvůli vadě řeči. Maminka má radost, že je Mário ve školce rád, zároveň se však obává, jak uhradí stravné na příští školní rok. Letos se jí podařilo obědy zaplatit, na úhradu stravného v příštím školním roce však už peníze nemá. Chlapcův otec se o Mária nezajímá a výživné neposílá. Veškerá péče a finanční zajištění je tak pouze na mamince. Její příjmy jsou však velmi malé – pobírá dávky státní sociální podpory, z dávek hmotné nouze pak platí ubytování v našem azylovém domě. Zatím bohužel nemůže chodit do práce, protože mladší dceři ještě nejsou ani dva roky. Pokud by malý Mário dostal dar na stravné ve školce, mohla by mu maminka někdy dopřát i něco navíc, třeba zájmový kroužek nebo návštěvu divadélka, aby měl v dětství pěkné zážitky. Maminka je zodpovědná a neuvěřitelně snaživá a naši pomoc si zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Mária, se kterým nyní žije v azylovém domě

Pětiletý Mário je šikovný kluk, který mě vždycky dokáže rozesmát. Všichni jistě známe dny, kdy se nám nic nedaří, a máme pocit, že se proti nám spikl celý svět. A přesně takové dny umí Mário spolehlivě rozzářit svým úsměvem, který je prostě nakažlivý.

Momentálně s ním a jeho mladší sestřičkou bydlíme v azylovém domě. Máriův otec se o svého syna nezajímá, takže nikoho asi nepřekvapí, že neplatí ani výživné. Já jsem s mladší dcerkou na rodičovské dovolené, proto zatím nemohu nastoupit do práce. Po finanční stránce na tom tak nejsem moc dobře. S pomocí sociální pracovnice se snažím svoji situaci řešit, bez pořádného příjmu to však není vůbec snadné.

Mário chodí do školky, za což jsem moc ráda. Ve školce se mu líbí, může se tam vyřádit a něco se i naučit. Bohužel mám nyní potíže s úhradou školních obědů, proto se obracím na vás. I malý příspěvek mi neskutečně pomůže. Díky vaší pomoci bych totiž mohla ušetřit nějaké peníze a časem Máriovi zaplatit třeba nějaký kroužek. Zatím to bohužel není v mých finančních možnostech.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě