Obědy ve školce pro předškoláka Sebíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole na 3 měsíce

Obrázek daru
Mgr. Marie  Šináklová
Patron příběhu

Mgr. Marie Šináklová

pracovnice Domečku - Střediska pro volný čas a integraci DM CČSH

Komentář patrona

Se Sebíkovou rodinou jsem se poznala prostřednictvím neziskové organizace Domeček - Středisko pro volný čas a integraci DM CČSH a dojíždím k nim v rámci služby Podpora rodin s dětmi. Jedná se o terénní službu poskytovanou v přirozeném prostředí rodiny. Sebík je 2. nejmladší dítě v početné rodině. Je velmi šikovný a stejně jako jeho maminka má rád vše, co se týká zemědělství, konkrétně zvířat. Mamince bylo před nedávnou dobou ze strany dětské psycholožky doporučeno, aby se objednali do "Auticentra". Psycholožka se totiž domnívá, že by se u něj mohla projevit určitá forma autismu. Sebíka bych nyní ráda podpořila v jeho nástupu do školky, jeho rodiče mu ale nemohou proplatit obědy. Proto jsme se s maminkou rozhodly požádat o finanční příspěvek Patrona dětí. Bez zaplacených obědů Sebík nemůže do školky nastoupit, což komplikuje rodinnou situaci v tom, že si maminka nemůže najít zaměstnání a jejich finanční situace se tudíž nikterak nezlepší. Daleko větším problémem by však v případě nenastoupení Sebíka do povinného předškolního vzdělávání bylo to, že nepřihlášení dítěte či zanedbání péče o povinné předškolní vzdělávání je považováno za přestupek. Pojďme jim proto pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,520 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Sebíka, který kvůli nezaplaceným obědům nechodí do školky

Pětiletý Sebík se celé léto těšil do školky. Je z něj totiž předškolák, na což je patřičně hrdý. Jenže jeho kamarádi už ve školce dávno jsou, jen on je pořád doma s maminkou. Často se proto ptá, kdy už do té školky konečně vyrazí, jenže maminka pro něj nemá jednoznačnou odpověď.

Problém je totiž v tom, že rodiče, kteří se dohromady starají o 6 dětí, nemají peníze na úhradu obědů ve školce. I když už je Sebík předškolák a docházku do školky má povinnou, bez zaplacených obědů ho do ní nevezmou. Tatínek sice pracuje, jeho příjem ale pokryje jen to nejzákladnější. A maminka do práce nastoupit nemůže, dokud Sebík nepůjde do školky. Ze začarovaného kruhu jim může pomoci Patron dětí a jeho dárci.

Pojďme rodinu finančně podpořit, aby mohl Sebík co nejdříve nastoupit do mateřské školy.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě