Obědy ve školce pro Románka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školce na celý školní rok

Obrázek daru
Petra  Platzerová
Patron příběhu

Petra Platzerová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v azylovém domě pro osamělé rodiče s dětmi, kde malý Románek bydlí se svou maminkou a bráškou. Románek je šikovný a chytrý kluk, který je moc rád ve školce. Jeho maminka se hodně snaží, aby jejím dětem nic nechybělo, teď si ale nemůže dovolit uhradit obědy ve školce. Pomozme jí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,315 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého šikovného školkáčka Románka

Šestiletý Románek je zvídavý kluk, který má vždycky velkou radost z toho, když se naučí něco nového. Zatím chodí do školky, už ale umí napočítat do třiceti, sčítá a rozeznává některá písmenka. Je opravdu šikovný. Jinak má rád autíčka a zbožňuje vodu. S kamarády si občas zahraje i nějakou míčovou hru, není v tom ale tak obratný, jak by si přál. Románek je totiž po dětské mozkové obrně a má zkrácenou šlachu na nožičce, což ho dost omezuje v pohybu. V budoucnu ho nejspíš čeká operace.

S Románkem a jeho bráškou Matějem bydlíme v azylovém domě pro osamělé rodiče s dětmi. Já pracuji na charitě jako úklidová pracovnice a mám jen minimální příjem. Ten mi stačí na pokrytí základních potřeb a bydlení. Oblečení dostáváme z charitního šatníku. Románkův tatínek by měl sice posílat měsíční výživné ve výši 3 000 korun, to ale bohužel nedělá. A tyto peníze v našem rozpočtu dost chybí.

A proč vám tohle vyprávím? Románkovi musím uhradit obědy ve školce, ale nemohu si to dovolit. A protože se nemám na koho jiného obrátit, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě