Obědy ve škole a kroužek keramiky pro Šimonka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve škole na celý školní rok a kroužek keramiky

Obrázek daru
Mária  Bilíková
Patron příběhu

Mária Bilíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Šimonkovu maminku znám už dlouhá léta a pamatuji si, když se Šimonek narodil. Na jedné straně maminčina velká radost, na druhé straně obava, zda se Šimonkův otec bude chtít na jeho výchově vůbec podílet. Nakonec se po letech domácího násilí maminka rozhodla od Šimonkova otce odejít a začít nový život. Časem získala obecní byt, měla práci, se Šimonkem se měli dobře. Pak ale kvůli dlouhé nemoci o práci přišla. Okamžitě si však začala hledat jiné zaměstnání, zatím však pracuje jen na různé dohody. A protože jsou teď na tom se Šimonkem finančně opravdu špatně, rozhodla se požádat o pomoc s úhradou školních obědů a kroužku keramiky, kam se Šimonek moc těší.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Šimonek a jeho maminka si prošli domácím násilím, teď se snaží znovu začít žít

Osmiletý Šimonek je chytrý kluk, který nosí ze školy samé jedničky. Maminka je na něj moc pyšná. Mají za sebou mnoho těžkých let, oba ale věří, že teď už bude jenom dobře.

Maminka si v době těhotenství i nějaký čas po něm procházela domácím násilím. U Šimonkova otce se totiž střídala období, kdy hodně pil, byl agresivní a o svém dítěti nechtěl ani slyšet, s obdobími, kdy se snažil být vzorným otcem. Maminka ho v jeho světlých chvilkách několikrát vzala zpátky, vždy to ale skončilo tím, že ji po jeho útoku odvezla sanitka.

Jednoho dne si uvědomila, že takhle už žít nemohou a se Šimonkem od něj odešla. Chvíli nato Šimonkův otec zemřel na selhání organismu. Maminka se synkem nějaký čas bydleli v domě maminčiných rodičů, kde obývali její bývalý dětský pokoj. Protože se ale necítili vítáni, vložila maminka veškerou svoji energii do hledání bytu, kde by mohli žít. A naštěstí se jí takový byt podařilo najít. Postupně si ho se Šimonkem začali zařizovat, pak ale maminka onemocněla. Dlouho byla v pracovní neschopnosti, což nelibě nesl její zaměstnavatel. Po svém uzdravení bohužel o práci přišla.

Maminka si intenzivně hledá práci na hlavní pracovní poměr, zatím se jí to ale nedaří. A protože její jediný stálý příjem tvoří sirotčí důchod, na spoustu věcí nezbývají peníze. Šimonek například musel loni přestat docházet do keramického kroužku, protože mu ho nemohla zaplatit, a na obědy ve škole zatím také nechodí.

Šimonek si celou situaci uvědomuje a maminka ví, že je z toho nešťastný. Nemůže však dělat nic jiného, než pokračovat v hledání práce a přivýdělků a věřit, že všechno zase bude fajn. Než se jí to však podaří, prosí vás o pomoc s úhradou kroužku keramiky a obědů ve škole. Šimonek si takového daru bude nesmírně vážit a maminka věří, že jednou bude sám pomáhat těm, kteří se ocitnou v nouzi.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě