Obědy ve škole pro Viktorku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole na 7 měsíců

Obrázek daru
Mgr. Květa  Kudová
Patron příběhu

Mgr. Květa Kudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Viktorkou a její rodinou spolupracuji od srpna roku 2019, kdy se přistěhovali do našeho města. Měli jsme velké obtíže zajistit pro ni místo ve škole, nakonec se ale podařilo najít pro ni místo v blízkém městečku. Co se nám bohužel nepodařilo, bylo zapojit ji do projektu Obědy do škol, do něhož se v té době již nedalo vstoupit. Viktorčina maminka se však potýká s finanční tísní a nemůže Viktorce obědy platit. Viktorka tak hned po vyučování odchází domů na jídlo, které je však vzhledem k nedostatku peněz v rodině skromné a z levných surovin. Viktorčin odchod po vyučování má samozřejmě vliv i na její zapojení se do třídního kolektivu. Čas strávený se spolužáky u oběda jí chybí. Pojďme jí proto na školní obědy přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,984 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Viktorky, která nastoupila na novou školu

Jedenáctiletá Viktorka je hodné a společenské děvče, které letos nastoupilo do 5. třídy v nové škole. Každý den do školy dojíždí autobusem a hned po vyučování pospíchá domů. Její maminka, která se sama stará o 5 dětí, jí totiž nemůže hradit školní obědy, a tak Viktorce vaří doma. Protože má ale málo peněz, bývá jejich oběd skromný a z levných surovin.

Viktorčina rodina je závislá na rodičovském příspěvku (maminka je doma s dvouletým synkem), přídavcích na děti a příspěvku na živobytí. Otec tří starších dětí se o své ratolesti nezajímá a ani nehradí výživné. Otec dvou mladších dětí je momentálně ve výkonu trestu odnětí svobody. Maminka s dětmi bydlí na bývalé ubytovně, kde nemají ani nájemní smlouvu. Bydlení je to tak značně nejisté.

Maminka by ráda Viktorce dopřála školní obědy, protože to ale není v jejích silách, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Díky vaší pomoci bude mít Viktorka vydatné polední jídlo, které jí dá energii na odpolední aktivity a umožní jí lépe poznat své spolužáky, kteří až u oběda mají čas si pořádně popovídat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě