Obědy ve škole pro zdatného cyklistu Dana

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole na půl roku

Obrázek daru
Bc. Jitka  Skálová
Patron příběhu

Bc. Jitka Skálová

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Danovu rodinu znám od května roku 2017. Dan má staršího bratra Rosťu, mladší nevlastní sestru Karolínku a ročního nevlastního bratra Kristiánka. Maminka pobírá rodičovský příspěvek, ostatní sociální dávky má ale momentálně pozastaveny z důvodu nemožnosti doložení příjmů rodiny. V současné době maminka prožívá těžké období, a to hlavně z důvodu partnerské krize, kdy jí otec nejmenšího dítěte často vyhrožuje, je na ní zlý, křičí na děti a navíc ani nepracuje. Spory jsou stále častější a týkají se výchovy dětí a špatné finanční situace rodiny. Maminka zvažuje ukončení vztahu, avšak obavy z osamostatnění zatím převládají. Dan dojíždí autobusem do školy, kde je vzděláván podle individuálního vzdělávacího plánu. Je sportovně nadaný, baví ho pracovní činnosti a výtvarná výchova. Maminka by mu nyní ráda zaplatila školní obědy, protože si ale takový výdaj nemůže dovolit, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Dana, jehož rodina se nachází ve finanční tísni

Desetiletý Dan je aktivní kluk, který moc rád jezdí na kole. Ve škole má individuální plán a je potřeba hlídat, aby vypracovával všechny své úkoly. Dan se totiž špatně soustředí a občas zapomene, že nějaký domácí úkol vůbec dostal.

Dan bydlí s maminkou a třemi sourozenci na ubytovně. A upřímně řečeno, svůj čas tráví raději venku než doma. Maminčin partner a otec jejího ročního synka je někdy na všechny dost zlý. Navíc nepracuje, takže rodina bojuje s nedostatkem peněz. A kvůli tomu se s maminkou také často hádají.

Dan potřebuje se začátkem nového školního roku zaplatit obědy ve škole, doma na to ale nejsou peníze. Maminka se naštěstí dozvěděla o Patronovi dětí, sebrala odvahu a prosí o podporu. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě