Obědy ve školní jídelně pro Domču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Ester  Svozilová
Patron příběhu

Ester Svozilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Domčou a jeho maminkou se známe už asi 30 let. Bývali jsme sousedy. Dominik bydlí s maminkou v azylovém domě, což není zrovna ideální. Maminka v současné době bohužel nemá dostatek peněz na to, aby svému synovi uhradila obědy v internátní škole na další školní rok, proto se obrátila na Patrona dětí. Pojďme jim společně pomoci a dejme Dominikovi šanci chodit na obědy s ostatními dětmi.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,498 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Domči, který by v příštím školním roce rád chodil se spolužáky na oběd

Jedenáctiletý Dominik je milý kluk, který rád pomáhá ostatním dětem. Je přátelský a mezi kamarády je mu dobře. Má diagnostikovanou ADHD s poruchou chování a lehkou mentální retardaci, ve speciální internátní škole, kterou navštěvuje, to ale vůbec nevadí. Mají ho tam rádi přesně takového, jaký je.

Domča bydlí s maminkou v azylovém domě. Dříve žili u maminčiny kamarádky, ta ho ale neměla moc ráda. Finančně to pro maminku není snadné. Na pomoc Dominikova tatínka se spoléhat nemůže – je po dvou mrtvicích – a strýc, který jí finančně vypomáhal, nedávno zemřel. S jeho smrtí se Domča zatím nevyrovnal, stále mu chybí.

Maminka tak zvládne poplatit jen nejnutnější výdaje včetně úhrady ubytování na internátní škole, už jí ale nezbývají peníze na školní obědy. Proto bude vděčná za vaši finanční pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě