společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Obědy ve školní jídelně pro Martínka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně

Obrázek daru
Ing. Petra  Vrbová
Patron příběhu

Ing. Petra Vrbová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou autisty Martínka jsem se poprvé setkala v rámci svého zaměstnání už v květnu roku 2015. Maminka tehdy žila sama se třemi dětmi a po skončení její rodičovské dovolené jsem jí pomáhala s nalezením vhodného zaměstnání a doplněním potřebného vzdělání. Rodinný stav se díky zaměstnání a později i novému partnerství a manželství na nějakou dobu stabilizoval. Pak se na nás ale maminka znovu obrátila v době, kdy se její manžel odstěhoval od rodiny. Potřebovala pomoc s úpravou výchovy a výživy, stabilizovat rodinný rozpočet a hlavně psychickou podporu. Rodina má dnes nevyrovnaný rozpočet, problémem bývá úhrada nájemného, natož nepředvídatelné výdaje. Maminka si zaslouží obdiv za to, co vše se svým autistickým synem zvládá, a jak připravuje na život své další děti. Jednou z nich vyrostou slušní lidé. Teď ale potřebuje pomoc s úhradou obědů ve školní jídelně, proto prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,401 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého autistického synka

Devítiletý Martínek je kluk s poruchou autistického spektra. Hodně toho zvládne sám, s hygienou, oblékáním a jídlem ale potřebuje pomoc. Protože je péče o něj časově i finančně náročná, pobírám na něj příspěvek na péči III. stupně. I tak je ale v našem rodinném rozpočtu peněz jen pomálu.

Jsem totiž samoživitelka a kromě Martínka vychovávám další 3 děti. A vás bych chtěla poprosit o příspěvek na školní obědy právě pro Martínka. Když uhradím nutné výdaje spojené s domácností a dětmi, už mi na ně nezbývají peníze. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě