Obědy ve školní jídelně pro Martínka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně

Obrázek daru
Ing. Petra  Vrbová
Patron příběhu

Ing. Petra Vrbová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou autisty Martínka jsem se poprvé setkala v rámci svého zaměstnání už v květnu roku 2015. Maminka tehdy žila sama se třemi dětmi a po skončení její rodičovské dovolené jsem jí pomáhala s nalezením vhodného zaměstnání a doplněním potřebného vzdělání. Rodinný stav se díky zaměstnání a později i novému partnerství a manželství na nějakou dobu stabilizoval. Pak se na nás ale maminka znovu obrátila v době, kdy se její manžel odstěhoval od rodiny. Potřebovala pomoc s úpravou výchovy a výživy, stabilizovat rodinný rozpočet a hlavně psychickou podporu. Rodina má dnes nevyrovnaný rozpočet, problémem bývá úhrada nájemného, natož nepředvídatelné výdaje. Maminka si zaslouží obdiv za to, co vše se svým autistickým synem zvládá, a jak připravuje na život své další děti. Jednou z nich vyrostou slušní lidé. Teď ale potřebuje pomoc s úhradou obědů ve školní jídelně, proto prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,401 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého autistického synka

Devítiletý Martínek je kluk s poruchou autistického spektra. Hodně toho zvládne sám, s hygienou, oblékáním a jídlem ale potřebuje pomoc. Protože je péče o něj časově i finančně náročná, pobírám na něj příspěvek na péči III. stupně. I tak je ale v našem rodinném rozpočtu peněz jen pomálu.

Jsem totiž samoživitelka a kromě Martínka vychovávám další 3 děti. A vás bych chtěla poprosit o příspěvek na školní obědy právě pro Martínka. Když uhradím nutné výdaje spojené s domácností a dětmi, už mi na ně nezbývají peníze. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě