Obědy ve školní jídelně pro Mirečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy do konce školního roku

Obrázek daru
Bc. Šárka  Zelenková, DiS.
Patron příběhu

Bc. Šárka Zelenková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Mireček je osmiletý klučina, který je velmi společenský, veselý a aktivně se zapojuje do různých školních akcí. Velmi rád jezdí na kole, tráví čas s kamarády a o všem diskutuje. Navštěvuje 3. třídu ZŠ, kam chodí velice rád. Jeho oblíbené jídlo jsou špagety, ale pochutná si jako každé malé dítko i na sladkém. Jeho maminka se obrátila na sociálního pracovníka, protože se ocitla v nelehké životní situaci. Jako maminka čtyř nezletilých dětí zůstala ze dne na den bez příjmu a bydlení. Dlouholetý vztah s partnerem, otcem dětí, skončil po psychickém a fyzickém napadání rozvodem. V současné době se situace rodiny stabilizuje, maminka se však potýká s nedostatkem finančních prostředků a nemůže si dovolit uhradit Mirečkovi školní obědy, proto se na vás společně se mnou obrací s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,260 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Mirečka, který bydlí s maminkou a třemi sourozenci

Osmiletý Mireček je zdravý kluk, který disponuje téměř nevyčerpatelnou zásobou energie. Rád jezdí na kole nebo si hraje s kamarády, má ale cit i pro různé tvořivé činnosti. Chodí do 3. třídy, kde je moc rád, jen má občas potíže vydržet celé vyučování sedět.

Mireček bydlí s maminkou a třemi sourozenci v pronajatém bytě, který spolkne většinu maminčiných příjmů. Tatínek s nimi nebydlí, maminka se s ním po dvanáctiletém manželství rozvádí.

Mamince se podařilo svým dětem vytvořit nový domov, finančně na tom ale není moc dobře. Aktuálně nejvíce řeší, jak Mirečkovi zaplatí obědy ve školní jídelně do konce školního roku. Ať počítá, jak počítá, peníze na obědy zkrátka nemá.

Na radu své sociální pracovnice se ale obrátila na Patrona dětí, kde věříme, že společně potřebnou částku na úhradu Mirečkových obědů vybereme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě