Obědy ve školní jídelně pro Rozárku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně od listopadu do konce června

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rozárka je slečna, která navštěvuje 3. třídu základní školy. Její rodinu jsem poznala v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice oblastní charity. Patron dětí Rozárce již jednou pomohl, protože se však rodina stále nachází ve finanční tísni, rozhodla jsem se ji opět podpořit. Rozárka a její mladší sestřička to nemají kvůli sociálnímu postavení rodiny lehké. Tatínek je v invalidním důchodu a maminka je jediným zdrojem příjmů. Rodinný rozpočet je tak velmi napjatý a maminka ví, že bude nejspíš nucena odhlásit Rozárce školní obědy, aby zbyly peníze na další nutné výdaje. Je si však vědoma toho, že kontakt s dětmi u jídla stejně jako výživný oběd je pro Rozárku moc důležitý. Pojďme proto Rozárce společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,080 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Rozárky

Téměř devítiletá Rozárka je moje šikovná školačka, která mi dělá jen radost. Ze školy nosí hezké známky a krásně se věnuje své mladší sestřičce. Po škole chodí do družiny, kde se jí moc líbí. Aby ale měla energii na odpolední učení a hraní si v družině, musí chodit na obědy. Já se však momentálně nacházím v situaci, kdy jí je nemůžu zaplatit.

Naše rodina bydlí v pronajatém domku na malém městě. Já pracuji v třísměnném provozu a můj příjem je pro nás klíčový. Partner je totiž v invalidním důchodu, takže jsou jeho pracovní možnosti dost omezené. Kvůli některým mým neuváženým krokům v minulosti se navíc potýkám s dluhy, poctivě je ale splácím.

Ze všech sil se s partnerem snažíme, aby naše holky měly všechno, co potřebují, a někdy i něco navíc. Momentálně však Rozárce nemohu zaplatit stravné ve škole. Obědy za září a říjen jsem zaplatit dokázala, na další měsíce už ale peníze nemám. Proto moc prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě