Obědy ve školní jídelně pro sportovce Jindru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole na půl roku

Obrázek daru
Mgr. Marie  Šináklová
Patron příběhu

Mgr. Marie Šináklová

pracovnice Domečku - Střediska pro volný čas a integraci DM CČSH

Komentář patrona

Jindrovu rodinu jsem poznala prostřednictvím neziskové organizace Domeček - Středisko pro volný čas a integraci DM CČSH a dojíždím k nim v rámci služby Podpora rodin s dětmi. Jedná se o terénní službu poskytovanou v přirozeném prostředí rodiny. Jindra nastoupil do 3. třídy a je to sportovně nadaný kluk. Nejraději hraje fotbal, rád se ale účastní i jiných sportovních akcí. V současné době by si chtěl vyzkoušet triatlon, na který se poctivě připravuje. Dle mého hodnocení mu to jde velmi dobře i ve škole, s učením nemá žádné problémy. Bohužel zatím nechodí na obědy do školní jídelny, protože jeho rodiče nemají dostatek peněz na jejich úhradu. Rodina se totiž nachází ve velké finanční tísni. S ohledem na jejich příjmy a výdaje se pohybují "v mínusu". Tatínek pracuje, jeho příjem je ale nedostatečný. Maminka si v současné době hledá práci. Aby vůbec dokázali všechny své děti uživit, potřebují pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,276 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jindry, který nemůže chodit na školní obědy

Devítiletý Jindra je velký sportovec. Baví ho fotbal i atletika, a dokonce se zúčastnil atletického víceboje. Jeho snem je věnovat se sportu profesionálně a nikdo nepochybuje o tom, že se mu to jednou podaří.

Jindra má ale ještě jeden sen, který si zatím ani svojí pílí, ani přičiněním rodičů nedokáže splnit. Moc si přeje chodit na obědy se svými spolužáky, jeho rodiče, kteří vychovávají dohromady 6 dětí, na to ale nemají peníze. Tatínek sice pracuje, jeho příjem ale jen tak tak stačí na úhradu bydlení. Maminka si hledá práci, zatím ale neměla štěstí. Momentálně mají potíže své děti vůbec uživit.

Jestli Jindra bude, nebo nebude mít ve škole teplé jídlo tak záleží jenom na nás. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě