Obědy ve školní jídelně pro uzavřenou Nikolku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně

Obrázek daru
Vlasta Lindovská
Patron příběhu

Vlasta Lindovská

třídní učitelka

Komentář patrona

Jsem Nikolčina učitelka na základní škole. Do třetí třídy, kterou teď navštěvuje, přišla jako nová žákyně a zatím si nenašla mnoho kamarádů. Nikolka asi vlivem změn teď trochu bojuje s prospěchem, má problémy s mluvením. Sebevědomí jí nepřidává ani to, že se její rodiče potýkají s finančními potížemi. Její maminka je na mateřské s mladším bráškou. Nikolka potřebuje získat své místo v kolektivu a nabýt důvěru ke spolužákům. Jenže teď z finančních důvodů ani nechodí na obědy, kde dětská parta funguje trochu jinak než ve třídě. Přeji jí, aby si ve třídě našla své místo a děti ji mohly lépe poznat.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nikolka potřebuje najít své místo v nové škole

Nikolka je devítiletá holčička, žije s mámou, tátou a bráškou. Teď se ale přestěhovali a start v nové škole pro ni není zrovna jednoduchý.

Niki je hodně uzavřená a má problém s mluvením. Když jí byly dva roky, onemocněla zápalem plic a v nemocnici přestala úplně mluvit. Začala to opět zkoušet až v pěti letech. Dochází na logopedii, ale všechno dohromady – mluvení, čtení, psaní, nová škola a noví spolužáci, jí teď dělá velké potíže. Děti se jí posmívají, a tak je zatím mimo kolektiv. Je z toho smutná a vystresovaná, takže často onemocní. Má pocit, že jsou všechny děti zlé a je nešťastná, že zrovna na ní.

Rodina se dvěma dětmi a maminkou na mateřské dovolené se potýká s nedostatkem peněz. Trápí je, že jim nezbývá na Nikolčiny obědy ve školní jídelně, a to je další moment, kdy se Niki ocitá sama a odlišuje se tím od ostatních dětí.

Pojďme Nikolce pomoci získat více sebevědomí a důvěru ke spolužákům. Zaplacením obědů jí ubyde jedna velká potíž!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě