společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Obědy ve školní jídelně pro Viktorku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně

Obrázek daru
Mgr. Petra  Kalmusová
Patron příběhu

Mgr. Petra Kalmusová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Viktorkou a její maminkou jsem se setkala při svém zaměstnání sociální pracovnice.

Viktorka žije s maminkou a sestrou, otec se o výchovu nezajímá. Viktorka má specifické nároky na vzdělávání, poruchu učení a pozornosti. Přesto je s pomocí asistenta schopná zvládat učivo v běžné škole.

Maminka nezvládá pokrýt veškeré platby a tak poprosila Patrona dětí o pomoc se zaplacením školních obědů. Pravidelné jídlo je nezbytné pro správný vývin a možnost obědvat se spolužáky pak také důležitou součástí sociální integrace dítěte.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,192 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla Viktorka chodit na obědy ve školní jídelně

Viktorka je šikovná dvanáctiletá slečna. Trpí specifickými poruchami učení a ADHD syndromem. Zaslouží si obdiv za to, jak zvládá běžnou školu. Bude to ještě lepší, až bude mít u sebe při výuce asistenta. Viktorka je přátelská a dobrosrdečná. Neustále vyrábí malé dárečky, kterými se snaží potěšit své okolí.

Kvůli potřebě zvláštního přístupu není lehké najít pro takovou holčičku školu, kroužky a volnočasové aktivity. Jelikož je maminka samoživitelka se dvěma dcerami, potýká se, zejména teď na začátku školního roku, s financemi. Moc by jí pomohla naše pomoc, a proto se obrátila na Patrona dětí s prosbou o příspěvek na obědy ve školní jídelně. Všem nám je jasné, jak důležitá je pro dítě pravidelná strava.

Spojíme naše síly a pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě