Odlehčovací pobyt pro autistu Patrička

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pobytové odlehčovací služby

Obrázek daru
Pavlína  Blažková, DiS.
Patron příběhu

Pavlína Blažková, DiS.

pracovnice státní správy

Komentář patrona

Patriček je 4letý klučina, který má autismus. Patriček dochází k nám do Poradenského střediska „RaD“ do rané péče. Patriček nemluví, a tak řešíme společně s rodinou hlavně oblast komunikace.

Patrička je velice těžké zaujmout – nezajímá se o hračky nebo nabízené činnosti. Patrička zaujme jen pohádka, kterou mívá za odměnu. Patrička hodně věci nazlobí – nemá rád, když během konzultace se k němu přiblíží sestra Stela, je citlivý i na jakýkoliv zvuk od své sestry.

Vidím, že maminka to má doma s oběma dětma velice náročné, děti na sebe i žárlí a oba chtějí mít maminku jen pro sebe. Patriček nezvládá výlety a návštěvy, proto je rodina omezena v pohybu venku. Maminka tráví čas s Patričkem spíše doma. Proto vidím, že rodině odlehčovací pobytová služba pomáhá. Bohužel je to další finanční zátěž pro rodinu, tak jim určitě každá vybraná korunka pomůže.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Patrik vyžaduje celodenní péči a pozornost od maminky, která se ale musí starat ještě o dceru

Jsme čtyřčlenná rodina, máme syna Patrika (4 roky), který má poruchu autistického spektra a těžkou mentální retardaci. Máme ještě zdravou dceru Stelu. Páťa nemá rád velký kolektiv, velký ruch lidí a změny prostředí.

Nemluví a velmi málo rozumí, je na plenách a plně odkázán na péči jiné osoby. Páťa má i velmi málo zájmů, nejraději tráví čas u pohádek, jinak ho hračky a jiné činnosti nezajímají. Vyhýbá se ostatním dětem, lidem – nechce chodit na návštěvy a procházky. Nezvládá jezdit s námi na výlety.

Vzhledem k výše uvedenému není možné trávit volný čas jinde než doma, což je omezující pro i nás a pro naši dceru Stelu. Proto jsme se rozhodli začít využívat pobytovou odlehčovací sužbu. Patriček je v pobytové službě velice spokojený, protože je zde individuální přístup a malý počet osob a nám jako rodině vznikne prostor se věnovat mladší dceři Stelince.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě