Odsávačka pro nemocnou Mirušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

odsávačku tělních tekutin z úst a nosu s příslušenstvím; dar zajišťuje ALFA-RESCUE s.r.o.

Obrázek daru
Žaneta  Havlová
Patron příběhu

Žaneta Havlová

sestra v domácí péči

Komentář patrona

Pracuji jako sestra v domácí péči a k Mirušce docházím jako rehabilitační pracovnice. Střídáme se u ní s kolegyněmi a snažíme se z rehabilitace dostat co nejvíc. Protože se Miruščin stav v poslední době zhoršil a byla jí zavedena tracheostomie, je nutné jí pořídit odsávačku hlenů a tělních tekutin. Protože se ale jedná o velký výdaj, prosím dárce Patrona dětí o příspěvek. Díky odsávačce bude moci být Mirka více doma a méně v nemocnici, což si ona i její tatínek moc přejí.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,996 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Mirušky, o kterou se stará jen tatínek

Desetiletá Miruška nechodí, nesedí a nosí plenky. Celý den tráví doma, kam za ní chodí jen paní učitelka a rehabilitační sestra. I když vypadá jako velká pohodářka, v životě ji provází jedna rána za druhou.

V roce 2015 podstoupila první operaci nádoru na mozku. Protože však nádor nebylo možné vyjmout celý, byla poslána do protonového centra, kde se specializují na léčbu rakoviny. Byl jsem si jistý, že se uzdraví, bohužel jsem se ale mýlil.

O půl roku později začala špatně chodit, zhoršila se hybnost její pravé i levé ruky. Ihned podstoupila řadu vyšetření, která ukázala, že má spálený skoro celý mozkový kmen, zřejmě vlivem ozařování. Dostala k užívání spoustu kortikoidů, kvůli kterým začala hodně přibírat. Stále to ale nebylo všechno. O dalšího půl roku později se totiž Miruška přestala hýbat úplně. Nedokáže ani mluvit, jíst a polykat. Z mojí holčičky se stal postupem času malý „ležáček“.

Každý den však spolu cvičíme a snažíme se rozhýbat tělo, které se samo od sebe hýbat nechce. Jezdíme také na intenzivní rehabilitační pobyty, které hodně pomáhají. Nyní mi lékaři doporučili, abych Mirušce pořídil odsávačku tělních tekutin z nosu a úst. Kvůli těžkému zápalu plic jí totiž byla zavedena tracheostomie, a tak se teď bez odsávačky neobjedeme. Já si ale takový výdaj nemůžu dovolit. O Mirušku se starám sám a většinu rehabilitací a terapií hradím z vlastních prostředků. Proto vás chci moc poprosit o pomoc. Odsávačka je skvělý pomocník, který zkvalitní Miruščin život.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě