Oliverkovi na psací stůl a židli

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli

Obrázek daru
Dana  Norská
Patron příběhu

Dana Norská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Oliverkovu maminku znám z pracovního prostředí. Kdysi jsme spolu pracovali na několika projektech. Oliverka i jeho maminku jsem vždycky podporovala, jejich situace se ale rapidně zhoršila maminčiným úrazem hlavy. Mamince nedávno skončila nemocenská, a i když se snaží zapojit do pracovního procesu, přes přetrvávající zdravotní potíže to pro ni není snadné. Její příjmy jsou tak opravdu nízké. Oliverkův otec posílá alimenty nahodile a v minimální výši. Maminka si nyní vyřizuje invalidní důchod, ještě ale bude trvat, než se celý proces dotáhne do konce. Oliverek se chystá do školy a bude potřebovat psací stůl a židli. A protože si maminka takový výdaj teď nemůže dovolit, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,961 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nadaný Oliverek a jeho příběh

Sedmiletý Oliverek je aktivní a sportovně nadaný kluk, který má moc rád přírodu, proto pořád pobíhá venku. A když zrovna prší a je ošklivo, zachumlá se doma do deky a čte si. Kromě čtení už také velmi hezky počítá a řeší různé matematické úkoly. A to pořád ještě chodí do školky. Všechno ho zajímá, pořád se chce učit novým věcem. Je neskutečně nadaný a šikovný.

A proč tak chytré dítě už dávno nechodí do školy? Oliverkova maminka prodělala těžký úraz hlavy a už nějaký čas je v péči neurologa a ortopedického lékaře. A protože nemohla před rokem s Oliverkem obíhat zápisy do školy a připravovat ho na školní docházku, dostal Oliverek odklad. Do školy se ale moc těší.

Protože maminka svého syna vychovává sama, má to opravdu těžké. Neustále trpí nedostatkem financí, takže se opakovaně objevují problémy s placením stravného ve školce nebo třeba s úhradou sportovního kroužku. Maminka proto v minulosti požádala o pomoc Patrona dětí, jehož prostřednictvím se díky štědrým dárcům podařilo stravné i kroužek uhradit.

Maminka si pomoci velmi váží, nyní je ale v situaci, kdy znovu žádá o finanční dar. Oliverek se totiž chystá do školy, aktuálně ale nemá stůl, u kterého by mohl psát úkoly, ani židli. Finanční situace je bohužel tísnivá a po zaplacení nutných výdajů už mamince nezbývá ani koruna nazbyt. Pojďme jí proto pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě