Oliverkovi na speciální pohybovou terapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace TheraSuit; dar zajišťuje ComplexTherapy s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Gabriela  Šandor
Patron příběhu

Mgr. Gabriela Šandor

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Oliverka a jeho rodiče znám ze Střediska rané péče EDUCO. Pracuji s nimi už téměř rok, potkáváme se pravidelně jednou za měsíc. Oliverek je sluníčko, které se pořád směje. Jeho rodiče se mu maximálně věnují a jsou velmi aktivní v rozvíjení jeho dovedností. Rádi by mu nyní uhradili speciální program pohybové terapie, v rodinném rozpočtu na něj ale nejsou peníze. Proto jsem se rozhodla stát patronkou jejich příběhu a zkusit jim touto cestou pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 79,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Oliverka, kterého neposlouchají vlastní nohy

Oliverek v dubnu oslaví třetí narozeniny. Je to prima kluk, od svých vrstevníků se ale trošku odlišuje. Každý den totiž musí doma rehabilitovat, pravidelně také s maminkou dojíždí na cvičení podle Vojtovy metody a Bobath konceptu. Někdy se mu moc nechce, raději by si třeba hrál nebo odpočíval, ale nedá se nic dělat. Kvůli svým postiženým nožkám a pravé ruce nesmí v cvičení polevit.

Oliverkova maminka už v těhotenství věděla, že s miminkem něco není v pořádku. Po porodu jí lékaři sdělili, že Oliverek prodělal krvácení do mozku a následky budou opravdu těžké. Kromě postižení tří končetin byl Oliverkovi diagnostikován také hydrocefalus, při kterém dochází k hromadění mozkomíšního moku v hlavičce. Dnes má proto voperovaný VP shunt, který mu odvádí mozkomíšní mok do bříška.

Od začátku Oliverkova rodina poslouchala, že Oliverek bude jen “ležet a slintat“. Rodiče se ale rozhodli, že udělají všechno pro to, aby se tyto prognózy nevyplnily. Věděli, že s některými obtížemi nic nezmůžou, pořád ale bylo něco, co udělat mohli. A tak si dali za cíl rozpohybovat Oliverkovy spastické nohy a ruku.

Každý den dnes malý šikula rehabilituje s rodiči i odborníky a díky jeho snaze a urputnosti se dostavují první úspěchy. Aby se ale Oliverek motoricky dále rozvíjel, doporučují mu lékaři speciální rehabilitační pobyt TheraSuit. Jedná se o formu rehabilitace, při níž má dítě na sobě speciální obleček, který zintenzivňuje každý pohyb. Postupně tak dochází k odstraňování těžkých pohybových poruch. Tato forma pohybové terapie je však považována za jakýsi nadstandard, za který si rodiny musí připlatit. A protože výdajů za Oliverkovu léčbu mají rodiče opravdu mnoho, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí.

Oliverek má velké štěstí v tom, že žije v milující rodině, která pro něj udělá všechno na světě. S úhradou nákladné terapie ale potřebují pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě