Operace očí pro Davida

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

operaci očí

Obrázek daru
Iveta  Ježíšková
Patron příběhu

Iveta Ježíšková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

David bydlí s maminkou a dvěma bratry v rozestavěném rodinném domku, na který maminka splácí hypotéku. David je chytrý kluk, který miluje sport. Protože ale nosí brýle, je v mnoha činnostech dost limitován. Když se se svými spolužáky pustí do nějaké hry, ví, že ho schválně obcházejí a šetří, protože mají strach, že mu rozbijí brýle. A David jim to nemá za zlé. Kdyby se jeho brýle opravdu rozbily, maminka by mu nové pořídit nemohla. David se tím dost trápí, což se odráží i na jeho psychice. Dlouhodobým řešením této situace je operace očí, která by ho zbavila nechtěných dioptrií i brýlí. Maminka ale nemá na takovou operaci dostatek peněz.

Společně jsme vybrali
celou částku 29,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Davida, který se kvůli silným brýlím musel vzdát sportů, které měl opravdu rád

David se narodil s oční vadou, kterou však lékaři odhalili až ve školce. Od té doby nosí brýle, které ho bohužel v mnoha věcech omezují. Nejprve si užil posměšky ze strany spolužáků, kteří se mu posmívali za „popelníky“ na očích. Později mu brýle začaly vadit při sportu.

David je sportovně nadaný kluk. Dříve hrál fotbal a dokonce se dostal do týmu Sigmy Olomouc. První, co jsme v té chvíli řešili, byly brýle. Klasické brýle mít na hřišti z bezpečnostních důvodů nemohl. Sportovní brýle byly příliš široké, takže v nich neviděl do stran, a čočky ho zase štípaly. Po vyzkoušení všech možných variant se David nakonec rozhodl s fotbalem skončit. Nějaký čas se věnoval také atletice, tam se ale potíže s brýlemi opakovaly. Zajímal se i o jiné sporty, všech se však nakonec kvůli brýlím vzdal.

David momentálně studuje střední školu se zaměřením na informatiku, což ho moc baví. Ví, že se tím chce živit. Je to inteligentní, rozumný a zodpovědný kluk, který je mi velkou oporou. Do čeho se jednou pustí, to dotáhne do konce. Důležitou roli hraje také v životě svých sourozenců. Jeho mladší bráška se neustále dožaduje Davidovy pozornosti a David mu jí dává vrchovatou měrou. Se starším bratrem si také skvěle rozumí. Je to prostě úžasný kluk, který si zaslouží být šťastný.

Moc bych si přála, aby se už kvůli brýlím nemusel ničeho vzdávat. Proto bych mu ráda zaplatila operaci očí, která by mu zcela změnila život. Bohužel na takovou operaci jako samoživitelka nemám peníze, proto prosím o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě