Operace zubů a rovnátka pro Turpala

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ortodontickou operaci a následné srovnání chrupu rovnátky

Obrázek daru
Bc. Alena Fendrychová
Patron příběhu

Bc. Alena Fendrychová

sociální pracovnice Diakonie ČCE

Komentář patrona

S Turpalem a jeho rodinou se potkávám asi 5 let. Jeho maminku znám jako velmi statečnou a pracovitou ženu, oddanou své rodině a dětem. Ač se rodiče potýkají s finančními problémy, po celou dobu se snaží umožnit svým pěti dětem studovat a navštěvovat co nejvíce různých kroužků, zejména těch sportovních. Pomáhám jim, aby tyto kroužky dokázali zajistit. Je pro ně velmi důležité, aby jejich děti mohly sportovat, hrát si se svými českými kamarády a cítit se v Česku opravdu jako doma. Turpal je šikovný kluk, který navzdory svému zdravotnímu omezení (paréza ruky) denně cvičí, chodí na judo a má mnoho kamarádů. Bohužel se k jeho postižení přidaly ještě závažné problémy se zuby, které ho již teď velmi omezují. Časem by také mohly vést k jeho vyřazení z dětské společnosti. I proto velmi podporuji operaci a následnou léčbu zubů, která ho čeká.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,550 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se Turpal mohl pořádně najíst a také se usmívat

S manželem a synem jsme utekli před vojenským konfliktem v Čečně. Já jsem tam zažila bombový útok na autobusové zastávce a manžela nějakou dobu drželi v zajetí neznámí ozbrojenci. Od roku 2005 proto žijeme tady. V Čechách se nám narodily ještě 4 děti, takže teď vychováváme 4 syny a dceru. V péči o ně se střídáme. Děti jsou moc šikovné a dělají nám radost. Česko pro ně představuje bezpečný domov, kde jim nehrozí vojenské nebezpečí. Není pro nás ale snadné sebe a děti uživit. Dlouho jsme totiž nemohli chodit do zaměstnání, protože jsme nedostali azyl. Nyní máme zažádáno o trvalý pobyt a začínáme s manželem pracovat v restauraci.

Bohužel nás opakovaně trápí zdravotní problémy. Dvě děti mají zdravotní postižení způsobené těžkým porodem. U obou se jedná o postižení a sníženou hybnost ruky. S tím se pojí stálá potřeba rehabilitačních pobytů a nákupů různých zdravotních pomůcek. Zatím jsme se s tím vždycky nějak vypořádali. Pracujeme, sháníme příspěvky, abychom dětem zajistili dobrý rozvoj a hezkou budoucnost.

K našim obvyklým zdravotním výdajům se nyní přidaly další. Syn Turpal (12 let) má velkou vadu skusu a příliš úzkou horní čelist. Zuby se vyklánějí směrem dopředu, a jak roste, jeho stav se zhoršuje. Již teď nemůže pořádně kousat. Nutně potřebuje ortodontickou operaci a následnou léčbu. Ošetřující lékař vše vyčíslil na 46 550 korun. Takovou částku v žádné případě nemůžeme sami zaplatit. Naštěstí se již našla jedna organizace, která nám pomohla a přislíbila 35 tisíc korun, takže potřebujeme sehnat ještě 11 550 korun, aby byla léčba možná. Všem případným dárcům velmi děkujeme!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě