Opravdový domov pro malého Matyáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

úhradu jednoho nájmu po přestěhování z azylového domu

Obrázek daru
Markéta  Čechalová, DiS.
Patron příběhu

Markéta Čechalová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Matyáškovu maminku jsem poznala v době, kdy se dostala do naší služby jako osoba nacházející se v nepříznivé sociální situaci. Po narození jejího syna ji totiž opustil otec dítěte a ona se musela odstěhovat z bytu, kde do té doby bydleli. Ke svým rodičům se vrátit nemohla, protože by se k nim s Matyáškem už nevešli. Pár měsíců spolu proto bydleli v azylovém domě, pak se ale mamince podařilo najít byt, kam se nedávno přestěhovali. Pronajímatel však chce jeden nájem dopředu, který maminka uhradit nedokáže. Proto se s mojí podporou obrací s žádostí o pomoc na Patrona dětí. Na pravidelnou úhradu nájemného maminka má, jen první nájemné navýšené o jeden nájem je pro ni příliš. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vytváří pro svého synka nový domov

Se svým desetiměsíčním synkem Matyáškem jsme pár měsíců žili v azylovém domě. Když od nás jeho otec před pěti měsíci odešel, neměli jsme kam jít, takže jsem ráda, že se nás tam ujali. Matyáškův otec se o svého syna vůbec nezajímá, alimenty ale platí na základě dohody. Jinak žijeme jen z mého rodičovského příspěvku.

Naštěstí se mi podařilo sehnat byt, kam jsem se s Matyáškem v červenci odstěhovala. Pronajímatel mi odpustil kauci, po svém nastěhování jsem ale měla uhradit dva nájmy, a to za červenec a srpen. Zatím jsem však uhradila jen jeden. Pronajímatel mi řekl, že mi s tím druhým nájmem počká, ale nejsem si jistá, jak dlouho. Měsíčně jsem schopná nájem ve výši 6 300 platit, dvojnásobnou částku ale dohromady nedám. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě