Ortézy na záda pro Julinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

na dvě ortézy na záda

Obrázek daru
Jan Studený
Patron příběhu

Jan Studený

rodinný přítel

Komentář patrona

Pracuji devět let jako starosta a nedávno jsem se seznámil s rodinou ze sousední obce, která pečuje o dceru Julinku trpící dětskou mozkovou obrnou. Maminka je velmi skromná a obětavá, pomáhá nejen své dceři, ale všem ve svém okolí. Zdráhá si říct o jakoukoliv pomoc, třebaže je péče o Julinku náročná. Proto se obracím na Patrona dětí, abych pomohl rodině získat finance na nákup ortézy na Julinčina záda. Julinka totiž trpí skoliózou páteře, kvůli které nemůže sedět u rovného opěradla. Věřím, že rodině podáte pomocnou ruku.

Společně jsme vybrali
celou částku 50,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Julinky, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou

Julinka je patnáctiletá slečna, která žije s maminkou a dvěma sourozenci, kteří ji vždycky umí rozesmát. Bohužel se narodila s dětskou mozkovou obrnou, je odkázána na invalidní vozík a vyžaduje každodenní péči.

Kromě dětské mozkové obrny trpí epilepsií, má skoliózu a mentálně je na úrovni předškolního dítěte. Maminka jí ale poskytuje všechnu možnou péči a zařizuje všechny zdravotnické pomůcky, vyšetření a rehabilitační pobyty. Julinka krom toho navštěvuje speciální školu pro zrakově postižené a znevýhodněné děti, kde se jí moc líbí. Vážná skolióza páteře jí ale brání v sezení na invalidním vozíku nebo v autosedačce, proto potřebuje individuální ortézu zad.

Jedná se o odlitek zad vyrobený na míru, který pomůže Julince pohodlně sedět. Tuto zdravotnickou pomůcku nehradí pojišťovna a Julinčina maminka si ji bohužel nemůže dovolit. Rozhodla se tedy obrátit na Patrona dětí a doufá, že malá pomoc vykouzlí Julince na tváři další spokojený úsměv.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě