společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Ortézy na záda pro Julinku

Přispívali jste na

na dvě ortézy na záda

Jan Studený
Patron příběhu

Jan Studený

rodinný přítel

Komentář patrona

Pracuji devět let jako starosta a nedávno jsem se seznámil s rodinou ze sousední obce, která pečuje o dceru Julinku trpící dětskou mozkovou obrnou. Maminka je velmi skromná a obětavá, pomáhá nejen své dceři, ale všem ve svém okolí. Zdráhá si říct o jakoukoliv pomoc, třebaže je péče o Julinku náročná. Proto se obracím na Patrona dětí, abych pomohl rodině získat finance na nákup ortézy na Julinčina záda. Julinka totiž trpí skoliózou páteře, kvůli které nemůže sedět u rovného opěradla. Věřím, že rodině podáte pomocnou ruku.

Společně jsme vybrali
celou částku 50,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Julinky, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou

Julinka je patnáctiletá slečna, která žije s maminkou a dvěma sourozenci, kteří ji vždycky umí rozesmát. Bohužel se narodila s dětskou mozkovou obrnou, je odkázána na invalidní vozík a vyžaduje každodenní péči.

Kromě dětské mozkové obrny trpí epilepsií, má skoliózu a mentálně je na úrovni předškolního dítěte. Maminka jí ale poskytuje všechnu možnou péči a zařizuje všechny zdravotnické pomůcky, vyšetření a rehabilitační pobyty. Julinka krom toho navštěvuje speciální školu pro zrakově postižené a znevýhodněné děti, kde se jí moc líbí. Vážná skolióza páteře jí ale brání v sezení na invalidním vozíku nebo v autosedačce, proto potřebuje individuální ortézu zad.

Jedná se o odlitek zad vyrobený na míru, který pomůže Julince pohodlně sedět. Tuto zdravotnickou pomůcku nehradí pojišťovna a Julinčina maminka si ji bohužel nemůže dovolit. Rozhodla se tedy obrátit na Patrona dětí a doufá, že malá pomoc vykouzlí Julince na tváři další spokojený úsměv.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě