Ošetření Sofinky na zubní klinice

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ošetření na zubní klinice; poskytne zubní klinika DoliDent s.r.o.

Obrázek daru
MUDr. Alexandra Pávková
Patron příběhu

MUDr. Alexandra Pávková

rodinná známá

Komentář patrona

Sofie je spolužačka a nejlepší kamarádka mé dcery Aničky. Žije v nelehké rodinné situaci. Protože se potýká se strachem ze zubařů, je díky tomu klasicky neošetřitelná. Poněvadž je maminka Sofie samoživitelka se dvěma nezaopatřenými dětmi, kompletní ošetření Sofinky na klinice s analgosedací (uspáním) sama zaplatit nezvládne, i když se jedná o akutní ošetření bolavých zubů, které jiným způsobem nelze v tomto momentě provést. Kvůli tomu dívenka opakovaně trpí bolestí. Věřím, že tohle může být cesta, jak Sofince ulevit a zuby ošetřit.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Zachráníme Sofince zoubky ošetřením na zubní klinice?

Sofinka je velice šikovná a usměvavá mladá slečna, která chodí do druhé třídy. Má ráda společnost, pro kterou ráda zahraje divadlo či vymyslí hru. Je velice vnímavá a jakékoli příkoří a nespravedlnost špatně snáší, snaží se každému vyhovět a pomoct.

Jak maminka prozradila, Sofinka byla neplánované dítě, s otcem dcerky se v současné době nestýká, nepobírá ani výživné. Nebylo a není to tedy jednoduché. Celý jeden semestr studia na vysoké škole těhotná mamka dojížděla do Prahy, poslední zkoušku dělala v den jejího narození. Volba délky rodičovské dovolené pro ni tehdy neexistovala, protože neměla odpracovanou potřebnou dobu, na jejímž základě nárok vzniká.

Nebýt prarodičů, kteří ze začátku dceři a vnučce maximálně pomáhali, vše by asi skončilo daleko hůře. Když se objevil další muž, zdálo se, že bude lépe. Narodil se syn - Sofinky bráška. Ale ani v tomto případě vztah nedopadl dobře, jen pár dnů po porodu se rozpadl.

V tuto chvíli má tedy matka dvě děti a je na ně sama. Její příjem činí 7000 korun, prarodiče pomáhají, jak mohou, ale i tak peníze chybějí. Citelně je to teď cítit v případě Sofie.

Sofinka má odmala problémy s vysokou kazivostí zoubků doprovázenou strachem z bílých plášťů. Klasické ošetření je pro ní noční můrou. Aktuálně má 5 hlubších kazů, které je potřeba co nejdříve spravit. Jenomže holčička nespolupracuje, má silný dávivý reflex. Při ošetření, kdy paní doktorka použije vodu, je schopna blinkat a dusit se, takže každá návštěva u zubaře je pro ni psychické týrání. Bylo jí proto doporučeno ošetření na klinice, za pomocí lehčích sedativ, kdy by se spravilo vše potřebné najednou bez další psychické újmy. Zdravotní pojišťovna to však nehradí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě