Osobní asistence pro hyperaktivního Kamila

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

služby asistenta od září na 4 měsíce; zajistí Auxilium o.p.s.

Obrázek daru
Iva  Kunetková
Patron příběhu

Iva Kunetková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Kamila znám ze svého povolání sociální pracovnice už skoro rok. Dle možnosti s Kamilem trávím volný čas, doprovázím ho do školy a společně se učíme správnému chování nebo hrajeme hry. Tak se učí pravidlům, trpělivosti a komunikaci. Kamil je osmiletý zvídavý chlapec, který je ale občas hodně impulzivní, rychlý, což je zapříčiněné diagnózou ADHD. Ale zase na druhou stranu dokáže druhému pomoci a je kamarádský. Maminka a Kamil využívají osobní asistenci od pondělí do pátku, ráno před školou a po škole, kdy je ještě maminka v práci. Vždy po práci si ho vyzvedává od asistenta a on se na ni moc těší. Maminka se synem by potřebovali podpořit, zajistit finance na osobní asistenci, která denně od pondělí až do pátku znamená 4 hodiny péče za den. Služba stojí měsíčně 5 - 8 tisíc korun (cca 80 hodin péče). Osobní asistence je pro Kamila velmi pozitivní, umožňuje mu kontakt s další osobou. Mamince dává možnost pracovat a zajistit tak syna i sebe a v neposlední řadě načerpat sílu na náročnou péči o syna.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,040 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Kamil potřebuje pomoc osobního asistenta

Jsem samoživitelka a žiji se svým sedmiletým synem Kamilem v malém městě. Kamilek trpí těžkou formou ADHD v trojkombinaci: hyperaktivita, porucha pozornosti, impulzivita. Zapomíná, ztrácí věci... na druhou stranu je velmi inteligentní a ve škole prospívá s jedničkami. Mívá časté výkyvy nálad a chová se, jak v dané situaci uzná za vhodné, bez ohledu na okolí. Ale to už zkrátka k diagnóze ADHD patří. Výchova dětí s těmito potížemi je velmi složitá a vyžaduje mnoho trpělivosti. Zvládám ji díky podpoře a pomoci odborníků.

Kamil není schopen absolvovat sám cestu do školy a ze školy. Potřebuje neustálý dohled. S asistentem ale vše krásně zvládá. Na můj rozpočet je však měsíční náklad za asistenci nereálný. Je to celé jako začarovaný kruh, potřebuji chodit do zaměstnání, abych nás finančně zabezpečila, ale nezvládám zároveň doprovázet Kamila na cestách do a ze školy. Proto se obracím s prosbou o pochopení a finanční podporu na nadační projekt Patron dětí. Vaší případné pomoci si moc vážím a velmi za ni děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě