Osobní asistence pro Jakoubka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobní asistenci na tři měsíce, dar zajišťuje Centrum pro zdravotně postižené a seniory Pardubického kraje o.p.s.

Obrázek daru
Lucie Plačková
Patron příběhu

Lucie Plačková

osobní asistentka v domácnosti

Komentář patrona

Jakoubka a jeho brášku Matýska jsem poznala při výkonu svého povolání osobní asistentky v domácnosti. Oba chlapci trpí dětskou mozkovou obrnou, degenerativním onemocněním nervové soustavy. Pomáhám jim se cvičením a dvakrát ročně s nimi jezdím na speciální rehabilitaci, která jim velmi prospívá. Rehabilitační léčba společně s asistenční službou v domácnosti je pro ně velmi důležitá, vidím to osobně. Držím jim palečky!

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 5500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jakoubka, který trpí dětskou mozkovou obrnou

Jakoubek si musel své místo na světě vybojovat. Lékaři ho po porodu museli oživovat a dlouho trvalo, než začal přibírat na váze. Byl droboulinký. Podobnými zdravotními potížemi trpěl i jeho bráška, dvojče Matýsek. Jakoubkovi nebyl ani jeden rok, když mu lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu, která výrazně ovlivnila jeho psychomotorický vývoj.

Dnes je mu jedenáct let a udělal za tu dobu velké pokroky. Umí se přetočit z bříška na záda, pase koníky, a když je skutečně namotivovaný, přeleze i celý obývák! Bohužel se u něj před časem projevily silné epileptické záchvaty, po kterých musí strávit nějaký čas v nemocnici na kapačkách. Jeho rodiče pro něj a jeho brášku dělají všechno – denně cvičí, objíždějí lékaře, fyzioterapeuty a další specialisty. Věří, že se jednoho dne Jakoubek i jeho bráška postaví na nohy.

Jakoubkovi by velmi pomohla osobní asistentka, která by s ním cvičila přímo doma. Prospěla by i rodičům, kteří se věnují chlapcům dvacet čtyři hodin denně a potřebují si občas odpočinout. Bohužel rodinná finanční situace není nejlepší, a protože veškeré úspory jdou na léčbu chlapců, nezbývají žádné na osobní asistenci. Rodina proto prosí o pomoc touto cestou a doufají, že se najde alespoň nějaký příspěvek na zaplacení osobní asistentky pro Jakoubka.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě