Osobní asistence pro těžce postiženého Honzu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobní asistenci; službu poskytuje Centrum pro zdravotně postižené a seniory Pardubického kraje, o.p.s.

Obrázek daru
Eliška Matyášová
Patron příběhu

Eliška Matyášová

osobní asistentka

Komentář patrona

Honzíkovi je téměř 18 let a žije v láskyplné rodině s maminkou, tatínkem a dvěma malými brášky. Honzík bohužel neměl tolik štěstí jako ostatní děti a narodil se se závažnou genetickou poruchou. Mentálně je na úrovni 8.-12. měsíčního dítěte. Je nutné ho přebalovat, oblékat, krmit kašovitou stravou. Několikrát za den se s ním musí rehabilitovat a neustálý dohled je nutností. I když s péčí o Honzíka pomáhá i tatínek (po příchodu z práce), je to pro rodinu hodně náročné. Proto potřebují asistentku, která by se o Honzíka alespoň pár hodin denně starala. Tato péče je bohužel dost nákladná a zatěžuje rodinný rozpočet. Proto jsem se jako patronka tohoto příběhu rozhodla požádat Patrona dětí o pomoc s hrazením asistenční služby.

Společně jsme vybrali
celou částku 40,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Honza je sedmnáctiletý elegán, který rozdává úsměvy na všechny strany. Bydlí se svojí mamkou, nevlastním taťkou a dvěma mladšími brášky ve starším rodinném domku. Honzík je moc milý a má rád vodu, takže se často koupe.

Osud k němu ale nebyl příliš laskavý. Má vrozenou genetickou vadu zvanou Angelmanův syndrom, což stručně řečeno znamená, že je těžce mentálně a fyzicky postižený. Nechodí, leze po čtyřech a trpí silnou skoliózou. K tomu všemu se ještě přidala epilepsie. Vývojově je v tuto chvíli na úrovni ročního dítěte. Nosí pleny a nedokáže se sám najíst. Vyžaduje 24 hodinovou péči. Pro Honzu je také nesmírně důležité cvičení a rehabilitace, takže s ním mamka nebo taťka často jezdí do lázní na speciální léčebný program.

Honzík je velké a hravé dítě, o které se bude muset vždycky někdo starat. Nikdy nedospěje. Rodiče se už teď bojí chvíle, kdy budou staří a nebudou schopni to všechno zvládat.

Protože je péče o Honzu hodně náročná, je pro rodinu nesmírně důležitá osobní asistence. Díky ní mohou všichni žít alespoň trochu normální život a maminka má prostor starat se o domácnost a věnovat se i svým dvěma malým synkům. Tatínek tráví spoustu času v práci, má spoustu přesčasů, aby rodinu dokázal zabezpečit. Navíc financuje velmi nákladné lázeňské rehabilitační pobyty.

Osobní asistence pro Honzu stojí kolem 10 000 korun měsíčně. V rodinném rozpočtu už na ni ale v tuto chvíli nezbývá dostatek peněz. Patron dětí Honzovi už jednou s placením osobní asistence pomohl. Pomůžeme znovu?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě