Osobní asistent pro autistu Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobního asistenta na půl roku; dar zajišťuje Maltézská pomoc, o.p.s.

Obrázek daru
Sylva  Kočí
Patron příběhu

Sylva Kočí

vedoucí rané péče

Komentář patrona

Petr je dítě s Aspergerovým syndromem. Pravidelně dochází do naší organizace Jdeme Autistům Naproti z.s. a využívá službu sociální rehabilitace. Společně s jeho maminkou se snažíme pracovat na tom, aby se dařila Petrova integrace do běžné základní školy, aby lépe zvládal nejrůznější sociální situace, naučil se rozumět svým vlastním emocím a chápal prožívání jiných. Petr žije v úplné rodině a má malého brášku. Tatínek je hodně pracovně vytížený a maminka dělá všechno, co je v jejích silách, aby zvládla syna, který má velmi výrazné a specifické potřeby, a k tomu malého synka, který je ještě moc malý na to, aby rozuměl třeba tomu, proč starší bráška tak často křičí. Petr je velmi temperamentní "Asperger", který má velké obtíže zvládat mnohé sociální situace. Začíná však vnímat svou odlišnost a chtěl by kamaráda, který by ho bral takového, jaký je. Petr se ještě musí hodně a dlouho učit porozumění světu kolem sebe a osobní asistent by pro něj mohl být někým, kdo mu pomůže zprostředkovat spojení s okolním světem. Tím světem, kterému Petr zatím rozumí jen velmi málo. Moc rád by s pomocí osobního asistenta také navštěvoval zájmové kroužky nebo s ním prostě jen tak prožil hezké odpoledne na hřišti.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,640 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Péti, který nerozumí světu kolem sebe

Osmiletý Péťa byl už od školky „jiný“. Dlouho jsme si lámali hlavu s tím, jestli je to jeho povahou nebo něčím jiným. Bohužel, druhá možnost je správně. V 1. třídě byl Péťovi diagnostikován atypický autismus. Máme velké štěstí v tom, že se u Péti nejedná o těžkou formu, i tak to ale někdy vede k vyčerpání a vysílení nás všech. V porovnání s dětmi se stejnou diagnózou je však Péťa moc hodný.

Péťa pravidelně navštěvuje psychiatra, psychologa i organizaci Jdeme Autistům Naproti. Na těchto pravidelných setkáních se zaměřujeme zejména na to, aby se lépe socializoval v kolektivu svých vrstevníků, aby lépe rozuměl situacím kolem sebe a dokázal rozeznat pravdu od lži. Neuvědomuje si také následky svých jednání a má sklony k agresivitě. S tím však stále pracujeme a snažíme se, aby se to zlepšilo.

Péťa má dvouletého brášku a vadí mu, když musím dělit pozornost mezi ně. Tatínek je pořád v práci, takže jsem s dětmi většinou sama. Kvůli potížím se socializací Péťa nechodí do žádného kroužku (u ničeho nevydrží), takže je převážně se mnou doma. Sám o sobě říká, že se narodil na planetě, kde mu nikdo nerozumí a neumí s ním vycházet. Někdy je z toho hodně smutný.

Nyní bych byla moc ráda, kdyby měl možnost se realizovat po boku někoho jiného, než jsem já. Proto bych mu ráda dopřála osobního asistenta, který by mu jednou týdně pomohl s učením, šel s ním na procházku a pomáhal mu se socializací. V tuto chvíli si ale výdaj v podobě úhrady asistenčních služeb nemůžeme dovolit. Proto vás prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě