Osobní asistent pro těžce postiženého Honzu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobní asistenci na 4 měsíce; dar zajišťuje Centrum pro zdravotně postižené a seniory Pardubického kraje, o.p.s.

Obrázek daru
Kristýna Klubrtová
Patron příběhu

Kristýna Klubrtová

osobní asistentka

Komentář patrona

Honzíka jsem poznala v rámci své práce a nyní za ním v pracovních dnech už rok a půl docházím jako jeho osobní asistentka. Honzík trpí vrozenou genetickou vadou, díky které je těžce tělesně i mentálně postižený. Vývojově je v tuto chvíli na úrovni ročního dítěte. Trápí ho také silná skolióza zad, inkontinence a epilepsie. Přijímání potravy je pro něj rovněž dost obtížné. Protože není schopen brát si z jídla dostatek živin klasickým způsobem, musí mu lékaři do žaludku zavést tzv. PEG sondu, kterou ho budou rodiče krmit. Pro Honzíka je hodně důležité cvičení, takže rodiče dělají vše proto, aby s ním mohli 2x do roka jezdit do lázní na speciální rehabilitace. Ty jsou velmi nákladné, ale pomáhají. I přes všechna svá omezení Honzík zůstává optimistou a má stále dobrou náladu. Jeho úsměv nám vždy vykouzlí dobrou náladu na celý den. Je to hravý kluk, který miluje vodu, pejsky, vláčky a kontakt s lidmi. Honzík je a vždycky bude závislý na péči druhé osoby. Vyžaduje 24 hodinovou péči, kterou se rodiče snaží s pomocí osobní asistence zajistit. Nyní jim ale peníze na zaplacení osobní asistence schází. Pojďme jim proto společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 40,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh postiženého Honzy, který potřebuje osobního asistenta

Osmnáctiletý Honzík je veselý chlapec, který se pořád směje, i když zrovna mnoho důvodů k radosti nemá. Bydlí se svojí mamkou, nevlastním taťkou a dvěma mladšími brášky ve starším rodinném domku.

Sudičky mu však mnoho dobrého do života nepřály. Má sice skvělou rodinu, se zdravím je to ale horší. Honza má vrozenou genetickou vadu zvanou Angelmanův syndrom, což stručně řečeno znamená, že je těžce mentálně i fyzicky postižený. Nechodí, leze po čtyřech a trpí silnou skoliózou. Nosí pleny a nedokáže se sám najíst. Žádné léky na jeho uzdravení neexistují, některé však dokáží zmírnit různé příznaky nemoci, jako je například epilepsie, která je také součástí Honzova života. S postupem času se Honzův stav bohužel zhoršuje. Protože má oslabenou imunitu, často končí v nemocnici.

Péče o Honzu je hodně náročná, a proto je pro rodinu nesmírně důležitá osobní asistence. Díky ní mohou všichni žít alespoň trošku normální život a maminka má prostor starat se o domácnost a věnovat se i svým dvěma malým synkům. Tatínek tráví spoustu času v práci, má hromadu přesčasů, aby rodinu dokázal zabezpečit. Navíc financuje nákladné lázeňské rehabilitační pobyty.

Osobní asistence pro Honzu stojí kolem 10 000 korun měsíčně. V rodinném rozpočtu už na ni ale nezbývají peníze. Štědří dárci už dvakrát Honzovi s placením osobní asistence pomohli. Pomůžeme i potřetí?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě