Osobního asistenta pro učenlivého autistu Toma

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobního asistenta; službu poskytuje oblastní charita

Obrázek daru
Irena Řezníčková Šenkapounová
Patron příběhu

Irena Řezníčková Šenkapounová

Pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Tom je 16 letý kluk se specifickými potřebami. Pracuji s ním již více jak 7 let v sociálně aktivizační službě. Jeho sociální dovednosti se každým rokem zlepšují.

Nyní nejvíce potřebuje rozvíjet pohybové dovednosti, učit se koordinovat své pohyby a zlepšovat fyzickou kondici. Teď už dokáže při chůzi po schodech střídat nohy, udrží stabilitu na nerovném povrchu a naučil se plavat.

Od roku 2021 začal spolupracovat s osobním asistentem, který s ním pravidelně každý týden cvičí. Zaměřují se nejen na pohyb, ale i na správnou životosprávu a rozvoj dalších sociálních dovedností.

Díky vstřícnosti základní školy, kterou Tom navštěvuje, se podařilo získat bezplatně prostory na cvičení v místní tělocvičně. Bohužel ale rodina nemá dostatek peněz na intenzivní trénink, který Tom nutně potřebuje.

Proto bychom rádi prostřednictvím Patrona požádali o vaši pomoc. Moc děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Osobní asistent s Tomem pravidelně cvičí a zároveň je jeho kamarádem a vzorem

Tom miluje sledování sportovních přenosů a vědomostních soutěží. Od mala ho vedeme k poznávání historie. Proto má rád společné cestování po hradech, zámcích, jeskyních a různých památkách.

S manželem vychováváme našeho syna Toma, který má poruchu autistického spektra a trpí dyslálií (narušení výslovnosti). Je to moc hodný kluk, který potřebuje stálou péči a pomoc při běžných denních záležitostech.

Ráno zvládne odjezd z naší vesničky autobusem do základní školy, kterou navštěvuje už posledním rokem. Odpoledne si ho vyzvedáváme. Navštěvuje středisko, kam chodí moc rád a kde se vidí s dětmi a učí se komunikaci, hrám a cítění.

Loni začal cvičit pod dohledem lektora. Moc mu to pomáhá na koordinaci pohybů a zpevnění těla. Z hodin tělocviku je osvobozen kvůli hluku a své nejistotě, se kterou stále bojujeme. Moc by mu pomohlo, kdyby mohl dále pokračovat ve cvičení, ale lekce nejsou zdarma. Tom stále dělá pokroky, ale potřebuje být s dětmi a lidmi, kteří ho znají a mají rádi.

Pravidelné cvičení vede ke zlepšení jeho hrubé motoriky, fyzické kondici a celkově k lepší koordinaci těla. Učí se také lepší životosprávě a zdravějšímu stravování. Má kamaráda, se kterým se může bavit o sportu a sdílet to, co zrovna potřebuje. Asistent je pro něj něco jako vzor, ke kterému by chtěl směřovat.

Doufáme, že bude moci pokračovat ve svých započatých léčivých aktivitách. My i Tom budeme rádi za jakýkoli příspěvek. Moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě