Otíkovi na obědy ve školní jídelně

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole do konce školního roku

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

ředitelka Centra pro rodinu PSS a klinické adiktologie, z.ú.

Komentář patrona

Otíka a jeho rodinu znám z poradenského centra. V rodině se bohužel po dlouhý čas vyskytovalo domácí násilí, s čímž se maminka i děti stále vyrovnávají. Maminka, která v tuto chvíli sama živí 4 dětí (z toho nejmladší je postižené), se rozhodla požádat o pomoc s financováním školních obědů pro Otíka. Kvůli péči o postiženého synka totiž nemůže pracovat, úhrada obědů je tak v tuto chvíli nad její finanční možnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,744 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví smutný příběh své rodiny

Osmiletý Otík si doposud procházel ošklivým dětstvím. Jeho otec mi ubližoval, bil mě i před mými 4 dětmi. Za své jednání byl odsouzen, ale vyvázl z toho s pouhou podmínkou. S Otíkem a jeho sourozenci bydlíme v sociálním bytě, ze kterého bychom se časem rádi odstěhovali. Poté, co nás tam jejich otec párkrát „navštívil“ a vykopával dveře, na nás sousedé koukají jako na ty nejhorší. Navíc bychom chtěli žít někde, kde nás ten člověk nenajde. Nemůžeme se přece do konce života bát. Bohužel jsem zatím nenarazila na volný byt, který bych si mohla dovolit.

Protože nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, musím všechno zvládat sama. Nejmladší syn, čtyřletý Tomášek, je navíc postižený (trpí mikrocefalií), takže je náš rozpočet zatížen ještě o náklady na jeho léčbu. I když pobírám příspěvek na péči o něj, peněz máme pořád žalostně málo.

A proč to všechno vyprávím? Bohužel jsem se ocitla v situaci, kdy nemůžu Otíkovi zaplatit školní obědy, a tak vás moc prosím o pomoc. Budu vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě