Otíkovi na školní obědy a družinu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy na půl roku a družinu na celý školní rok

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

ředitelka Centra pro rodinu PSS a klinické adiktologie, z.ú.

Komentář patrona

Otíka a jeho rodinu znám z poradenského centra. V rodině se bohužel po dlouhý čas vyskytovalo domácí násilí, s čímž se maminka i děti stále vyrovnávají. Maminka, která v tuto chvíli sama živí 4 dětí (z toho nejmladší je postižené), se rozhodla požádat o pomoc s financováním školní družiny a obědů pro Otíka. Otík má velmi nízké sebevědomí a potřebuje se rozvíjet ve společnosti dalších dětí. V družině si navíc napíše úkoly a naučí se lépe si rozvrhnout čas. Rovněž díky aktivitám, kterých se bude v družině účastnit, získá širší rozhled.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,464 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví smutný příběh své rodiny

Osmiletý Otík letos nastoupil do 2. třídy. Shledání s jeho kamarády a spolužáky bylo velkolepé, celé léto se na ně moc těšil.

Otík si doposud procházel ošklivým dětstvím. Jeho otec mi ubližoval, bil mě i před mými 4 dětmi. Za své jednání byl odsouzen, ale vyvázl z toho s pouhou podmínkou. S Otíkem a jeho sourozenci bydlíme v sociálním bytě, ze kterého bychom se časem rádi odstěhovali. Poté, co nás tam jejich otec párkrát „navštívil“ a vykopával dveře, na nás sousedé koukají jako na ty nejhorší. Navíc bychom chtěli žít někde, kde nás ten člověk nenajde. Nemůžeme se přece do konce života bát. Bohužel jsem zatím nenarazila na volný byt, který bych si mohla dovolit.

Protože nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, musím všechno zvládat sama. Nejmladší syn, čtyřletý Tomášek, je navíc postižený (trpí mikrocefalií), takže je náš rozpočet zatížen ještě o náklady na jeho léčbu. I když pobírám příspěvek na péči o něj, peněz máme pořád žalostně málo.

A proč to všechno vyprávím? Bohužel jsem se ocitla v situaci, kdy nemůžu Otíkovi zaplatit školní obědy a družinu. Zvláště družina je pro nás velmi důležitá, protože v době, kdy Otík končí ve škole, jsem s nejmladším synem na rehabilitacích. Otíka tak nestíhám ze školy vyzvednout. A proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě