Otíkovi na školu v přírodě

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

ředitelka Centra pro rodinu PSS a klinické adiktologie, z.ú.

Komentář patrona

Otíka a jeho rodinu znám z poradenského centra. V rodině se bohužel po dlouhý čas vyskytovalo domácí násilí, s čímž se maminka i děti stále vyrovnávají. Maminka, která v tuto chvíli sama živí 5 dětí (z toho nejmladší je postižené), se rozhodla požádat o pomoc se zaplacením školy v přírodě, na kterou jí nezbývají peníze. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,690 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Otíka, jehož rodina byla dlouhodobě vystavena domácímu násilí

Otík v červenci oslavil sedmé narozeniny a s velkým nadšením nastoupil do 1. třídy. Věřím, že mu jeho nadšení vydrží i nadále a že ve škole najde spoustu nových kamarádů. A hlavně si přeji, aby byl konečně šťastný.

Otík si doposud procházel moc ošklivým dětstvím. Jeho otec mi ubližoval, bil mě i před mými 5 dětmi. Za své jednání byl odsouzen, ale vyvázl z toho s pouhou podmínkou. S Otíkem a jeho sourozenci bydlíme v sociálním bytě, ze kterého bychom se časem rádi odstěhovali. Poté, co nás tam jejich otec párkrát „navštívil“ a vykopával dveře, na nás sousedé koukají jako na ty nejhorší. Navíc bychom chtěli žít někde, kde nás ten člověk nenajde. Nemůžeme se přece do konce života bát. Bohužel jsem zatím nenarazila na volný byt, který bych si mohla dovolit.

Protože nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, musím všechno zvládat sama. Nejmladší syn, téměř čtyřletý Tomášek, je navíc postižený – trpí mikrocefalií, takže je náš rozpočet zatížen ještě o náklady na jeho léčbu. I když pobírám příspěvek na péči o něj, peněz máme pořád žalostně málo.

A proč to všechno vyprávím? Bohužel jsem se ocitla v situaci, kdy nemůžu Otíkovi zaplatit školu v přírodě. Pro něj je to ale příležitost, jak pořádně poznat své spolužáky a strávit s nimi nějaký čas mimo školní lavice. A tak jsem se rozhodla požádat o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě