Otíkovi na školu v přírodě

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

ředitelka Centra pro rodinu

Komentář patrona

Otíka a jeho rodinu znám z poradenského centra. V rodině se bohužel po dlouhý čas vyskytovalo domácí násilí, s čímž se maminka i děti stále vyrovnávají. Maminka, která v tuto chvíli sama živí 4 děti (z toho nejmladší chlapec je postižený), se rozhodla požádat o pomoc s úhradou školy v přírodě, na kterou se Otík moc těší. Maminka kvůli péči o postiženého synka nemůže pracovat, výdaj za školu v přírodě je tak v tuto chvíli nad její finanční možnosti. Otík je bezvadný kluk, dobře se učí a společnost jeho vrstevníků mu moc prospívá. Školu v přírodě si rozhodně zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,580 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Otíka, který toho už hodně zažil

Osmiletý Otík si doposud procházel ošklivým dětstvím. Jeho otec mi ubližoval, bil mě i před mými 4 dětmi. Za své jednání byl odsouzen, ale vyvázl z toho s pouhou podmínkou. S Otíkem a jeho sourozenci bydlíme v sociálním bytě, ze kterého bychom se časem rádi odstěhovali. Poté, co nás tam jejich otec párkrát „navštívil“ a vykopával dveře, na nás sousedé koukají jako na ty nejhorší. Navíc bychom chtěli žít někde, kde nás ten člověk nenajde. Nemůžeme se přece do konce života bát. Bohužel jsem zatím nenarazila na volný byt, který bych si mohla dovolit.

Protože nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, musím všechno zvládat sama. Nejmladší syn, čtyřletý Tomášek, je navíc postižený (trpí mikrocefalií), takže je náš rozpočet zatížen ještě o náklady na jeho léčbu. I když pobírám příspěvek na péči o něj, peněz máme pořád žalostně málo.

A proč to všechno vyprávím? Bohužel jsem se ocitla v situaci, kdy nemůžu Otíkovi zaplatit školu v přírodě, a tak vás moc prosím o pomoc. Budu vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě