Otočná autosedačka pro vozíčkářku Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

otočnou autosedačku s přepravním vozíkem; dar zajišťuje Protec Metal, s.r.o.

Obrázek daru
Bc. Ivana  Mocková
Patron příběhu

Bc. Ivana Mocková

vedoucí sociální služby

Komentář patrona

S Míšou jsem se setkala v rámci své práce osobní asistentky. Věřím, že jsme si vybudovaly velmi pevný vztah jak na profesionální, tak i přátelské úrovni. Snažím se jí pomoci s maximálním úsilím a využívám k tomu veškerou svou praxi. Míša se narodila předčasně, následně prodělala DMO a četné navazující operace, o čemž svědčí i množství jizev na jejím těle. Je upoutána na vozík, nemluví, úchopy rukou se jí také příliš nedaří, a to do nich dává veškerou svou sílu. Míša je přesto šťastné dítě, které vyrůstá v rodině, kde ji všichni milují a dali by vše za to, aby se její život stal alespoň trošku lepším. Celá rodina mi díky své sounáležitosti, lásce a snaze zapojit Míšu do běžného života přirostla k srdci. Ráda k nim docházím a vymýšlím různé činnosti, které by Míšu mohly bavit. Ve spolupráci s rodiči hledáme cestu, která by ji mohla posunout k jisté soběstačnosti (aby se např. dokázala sama najíst nebo napít v době, kdy má sama hlad nebo žízeň). Ušly jsme spolu kus cesty a já můžu říct, že jsem nesmírně ráda, že tuto rodinu znám - jsou pro mě velkým životním vzorem. Vzhledem k rostoucímu věku Míši a jejímu konstantnímu zdravotnímu stavu je ale stále komplikovanější přesunout ji do auta a zpět. Celodenní péči zajišťuje maminka, na které za ty roky péče o Míšu vidím, že už je toho na ni moc. Hodně by jí nyní pomohlo mít otočnou autosedačku. Manipulace s Míšou by pro ni byla méně náročná a pro Míšu by samotná jízda byla mnohem příjemnější. Protože ale teď na autosedačku nejsou v rodině peníze, žádáme společně o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,891 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí postižené dcerky Míši

Míša se narodila v 6. měsíci těhotenství s krvácením do mozku a diagnózou dětské mozkové obrny. Lékaři nám sdělili, že moje dcera bude žít maximálně 6 týdnů, před letošními Vánoci však oslavila už 17. narozeniny. Je to veselá a usměvavá slečna, s následky předčasného narození se ale pere doteď.

Míša je bohužel upoutána na invalidní vozík. Nesedí, nechodí, sama se neobslouží. Pokud jde o komunikaci, umí pár slov, kterými se nám snaží všechno říct. Ne vždy to ale hned pochopíme – musí mít s námi trpělivost.

Míša navštěvuje speciální školu pro tělesně handicapové, kam ji denně vozíme. Společně cestujeme také na rehabilitace, do bazénu a v zimě na hory (s Míšou jezdíme na monoski). Denně ji tak přenášíme z vozíku do auta a zpět, což je fyzicky hodně náročné. Proto bychom si moc přáli otočnou sedačku do auta, která by nám ulevila od velké fyzické zátěže a která by znamenala větší pohodlí pro Míšu. Bohužel si však momentálně nemůžeme dovolit tuto autosedačku pořídit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě