Ozdravně-terapeutický pobyt pro autistku Verču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ozdravně-terapeutický pobyt u moře; dar zajišťuje Jonášův spolek společně s CK Alexandria

Obrázek daru
Silvie  Konečná
Patron příběhu

Silvie Konečná

předsedkyně dobrovolnické organizace Jonašův spolek z.s.

Komentář patrona

Verunka je čtrnáctiletá dcerka starších rodičů. Trpí autismem, nezvládá sociální interakci, komunikaci a postrádá schopnost začlenit se do standardní společnosti. Využívá však volnočasových aktivit Jonášova spolku (který pomáhá lidem, jež pečují o osoby s postižením) jako jsou například různé jednodenní výlety, cvičení apod. Náš spolek také pořádá ozdravně-terapeutické pobyty u moře, kam bychom letos Verču rádi vzali s sebou. Pobyt u moře Verče pomůže po psychické stránce a slaná voda přispěje ke zlepšení jejího atopického ekzému. Protože ale rodiče nemají na tento pobyt dostatek peněz, prosí vás o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své autistické dcerky

Čtrnáctiletá Verča má moc ráda přírodu. Miluje také vodu a plavání a při návštěvě jakéhokoli většího města trvá na návštěvě ZOO. Hodiny totiž vydrží pozorovat zvířata, která si natáčí na mobilní telefon. Doma potom společně sedíme u stolu a videa si prohlížíme. Verča má obecně moc ráda výlety, ty jsou ale pro nás poměrně finančně náročné. Musíme totiž dodržovat Verčou stanovená pravidla. Ta se týkají úrovně dopravy, stravování, ubytování i veřejných toalet.

Naše dcerka žije v jiném světě než my ostatní. Má diagnostikovanou poruchu autistického spektra a ADHD. Trápí ji porucha osobnosti, motoricko-tiková porucha, snížený intelekt a špatná krátkodobá paměť. Bohužel nezvládá orientaci v prostoru a čase a špatně snáší stresové situace. Ty zhoršují její atopický ekzém, proto se snažím, aby se stresu vystavovala co nejméně. Je totiž schopná si kůži rozškrábat do krve.

Verča chodí do 8. třídy, kde jí s učením pomáhá asistentka. Mezi své spolužáky však nezapadá a bývá terčem šikany. Verunka je jedináček, hodně ale lpí na svém pejskovi. Bez něj neudělá téměř ani krok a každý výlet si plánuje tak, aby ho mohla vzít s sebou. Chodí s ním také na cvičiště a soutěží na Voříškiádě.

Péče o Verunku je poměrně náročná. Někdy nemůžeme najít společnou řeč a jsme obě unavené z toho, jak si nerozumíme. Spolupracujeme s Jonášovým spolkem, který sdružuje osoby se zdravotním i mentálním postižením stejně jako osoby s autismem. Předsedkyně spolku a naše patronka nám nabídla možnost odjet s Verunkou na ozdravně-terapeutický pobyt k moři a já bych jí to ráda dopřála. Dnes a denně totiž zažívá situace, kterým nerozumí a které ji stresují, a pobyt u moře by jí pomohl se zklidnit a zbavit se napětí. A o to nám jde především. Slaná voda také zlepšuje projevy atopického ekzému.

V naší rodině však pracuje jen manžel, já jsem kvůli autoimunitnímu onemocnění v invalidním důchodu, na terapeutický pobyt nám proto nezbývají peníze. A tak moc prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě