Ozdravný pobyt se školou pro Matěje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pětidenní školní ozdravný pobyt, zaměřený na výuku ekologie

Obrázek daru
Mgr. Jana  Supiková
Patron příběhu

Mgr. Jana Supiková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Matějova rodina se v minulosti potýkala s nepříznivou situací ohledně bydlení. Nejprve bydleli v rodinném domku, který maminka zdědila v dědickém řízení po svých rodičích. S nabytím majetku však zdědili i nemalé dluhy, a to ve výši cca 800 000 korun. Rodiče si mysleli, že budou schopni dluh splácet a svým čtyřem dětem tím umožní bydlet v rodinném domku. Měsíční splátky však byly tak vysoké, že nebyli schopni tyto závazky plnit. Maminka dětí v té době pobírala pouze rodičovský příspěvek. Dům byl proto dán do dražby a rodina byla nucena se vystěhovat. Následovalo velmi složité období, protože najít levné a důstojné bydlení pro tolik osob nebylo snadné. Rodina se dokonce dostala do situace, kdy se museli rozdělit – maminka společně s dětmi bydlela v azylovém domě pro matky s dětmi a otec v azylovém domě pro muže. Nyní už rodina žije ve stabilním a důstojném bydlení a svou sociální situaci aktivně řeší. Po úhradě všech nezbytných výdajů jim bohužel nezbývají žádné finance, a tak si nemohou dovolit zaplatit Matějovi školní ozdravný pobyt. Protože mu ho však chtějí dopřát, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí.

Sdílet příběh:

Příběh sportovce Matěje

Desetiletý Matěj je velký sportovec. Rád jezdí na kole a hraje florbal, svoji školu reprezentuje v různých sportovních disciplínách, ale i rozličných školních projektech. Jeho kamarádi o něm říkají, že je usměvavý, ochotný komukoli a kdykoli pomoci. Mezi spolužáky je moc oblíbený.

Jeho třída se v letošním školním roce chystá na výlet zaměřený na vzdělávání se v oblasti ekologie a Matěj by samozřejmě moc rád jel. Doma však na takový výdaj nejsou peníze.

Matěj bydlí s rodiči a třemi sourozenci v bytě 2+1. Jeho tatínek pracuje v chráněné dílně a maminka je zaměstnaná jako operátor výroby. Kromě běžných výdajů na chod domácnosti a péči o děti rodiče bohužel splácí také dluhy, a tak jim nezbývají žádné peníze navíc.

Pojďme Matějovi pomoci a přispějme mu na pět dní v přírodě se spolužáky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě