Ozdravný tábor pro veselou Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ozdravný integrovaný tábor v CHKO Jeseníky

Obrázek daru
PhDr. Marie  Petrželová
Patron příběhu

PhDr. Marie Petrželová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S Míšou a její rodinou jsem se seznámila v rámci Centra integrace dětí a mládeže. Míša pochází se sociálně znevýhodněného prostředí a má 4 sourozence. Její maminka je aktuálně na rodičovské dovolené s nejmladším synem, zároveň řeší své dluhy. Tatínek pracuje a bere si i práci navíc, aby zvládl všechno uhradit. Rodina však i přesto musí být podporována dávkami hmotné nouze. Míša trpí tzv. civilizační chorobou, která jí způsobuje vysokou nemocnost. Loni se však zúčastnila ozdravného integračního tábora, který měl na její zdraví výborný vliv. Bylo by proto skvělé, kdyby mohla odjet i letos. Na táboře se integruje mezi své vrstevníky a bude jí zajištěna potřebná odborná péče. Protože si ale rodina takový výdaj nemůže dovolit, prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Míši, kterou příroda a čistý vzduch kolem léčí

Sedmiletá Míša by koncem července ráda odjela na ozdravný tábor do Jeseníků. Poprvé si ho vyzkoušela loni a byla z něj nadšená. Potkala tam spoustu nových kamarádů a zažila hodně legrace. Byla také doslova unešená z krásné přírody a hor kolem. Co je však nejdůležitější, domů se vrátila zdravá jako řípa, plná energie a elánu.

A proč potřebuje zrovna ozdravný tábor? Míša se potýká s řadou zdravotních problémů, které lékaři souhrnně nazývají civilizační chorobou. Míša je tak často nemocná a většinu roku tráví místo na hřišti v posteli. Když se ale loni vrátila z tábora, různé nemoci a virózy se jí dlouho vyhýbaly, z čehož měla radost celá její rodina. Po roce života ve městě už ale zase často stoná. Bylo by proto skvělé, kdyby mohla na ozdravný tábor odjet letos znovu. Protože si ale rodina takový výdaj nemůže dovolit, rozhodla se maminka zkusit své štěstí a požádat o pomoc.

Maminka s tatínkem vychovávají kromě Míši další 4 děti. Tatínek pracuje, dokonce si k tomu přivydělává na brigádách, jeho příjem je však i tak malý. Maminka je momentálně na rodičovské dovolené s nejmladším synkem a vypořádává se se svými dluhy. K tomu rodina pobírá dávky hmotné nouze. Jakýkoli výdaj v podobě táborů nebo volnočasových aktivit dětí si však nemohou dovolit. Pojďme jim proto s úhradou tábora pro Míšu pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě