Palanda pro Amálku a Rozárku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Michala  Zemková
Patron příběhu

Michala Zemková

pracovnice úřadu práce

Komentář patrona

Amálka a Rozárka jsou šikovné dívky, které navštěvují 1. stupeň základní školy. Bydlí v malém rodinném domku, kde sdílí ložnici s rodiči. Děvčata bohužel nemají vlastní postele, takže spí na proleželých matracích na zemi. Vzhledem ke svému věku a malému prostoru pokoje by ocenily palandu, která by jim poskytla alespoň základní zázemí. Protože si ale rodiče takový výdaj nemohou dovolit, žádají o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,913 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sestřiček, které nikdy neměly vlastní postele

Desetiletá Amálka a osmiletá Rozárka bydlí s maminkou a tatínkem v rodinném domku, o který se hezky starají. Domek je opravdu malý, takže ke spánku mají děvčata i rodiče jen jeden pokoj. Holky v něm však postrádají postele, proto spí na matracích na zemi.

Maminka s tatínkem by postele rádi pořídili, v rodinném rozpočtu se na ně ale nenajdou peníze. Maminka se totiž pere s vleklými zdravotními problémy a letos jí byl přiznán invalidní důchod prvního stupně. Tatínek je bohužel také nemocný. Od svých osmnácti let pobíral invalidní důchod, který mu však byl po změně zákona odebrán. Rodina tak žije na úrovni životního minima. Malou pomocí jim jsou alespoň dávky hmotné nouze.

Rodiče ze svých příjmů zvládnou poplatit jen to nejdůležitější a na nic víc už nemají. Děvčata jsou ale ve věku, kdy chtějí a potřebují své soukromí. Pojďme jim proto přispět na palandu, která pro ně představuje království, jež nikdy neměly.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě