Palanda pro brášky Domču a Sebíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
František  Vácha
Patron příběhu

František Vácha

rodinný přítel

Komentář patrona

Domčovu a Sebíkovu maminku znám téměř 25 let, takže mohu říci, že jsme velmi dobří přátelé. Maminka se o své syny stará sama a aktuálně je na rodičovské dovolené s dvouletým Sebíkem. Otec jednoho ze synů posílá výživné, otec druhého chlapce však nikoli. Maminka se s dětmi zhruba před měsícem přestěhovala z azylového domu do bytu 2+k, který je bohužel nevybavený. A protože nemá peněz nazbyt, nemůže si dovolit koupit chlapcům postele. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své rodiny

Se svými syny Domčou (7 let) a Sebíkem (2 roky) jsme kdysi bydleli v bytě 2+1, kde nám bylo fajn. Pak jsem si našla partnera, se kterým bylo ze začátku všechno moc hezké. Postupem času jsem však zjistila, že je to zlý člověk. Začal brát drogy, křičel na mě i na děti, takže jsem vztah s ním ukončila. Měla jsem z něj velký strach. Vyhrožoval mi, vzal na mě dokonce nůž. Celá situace nakonec skončila tím, že mi vykradl byt. Přišla jsem domů a všechno bylo pryč. Když to zjistil majitel bytu, rozhodl se nám neprodloužit nájemní smlouvu.

A tak jsem se se svými dětmi ocitla v azylovém domě. Pobyt tam jsem brala jako příležitost dát si život dohromady a začít znovu. A to se, myslím, podařilo. Nedávno jsem totiž pro sebe a mé syny našla nový byt, z čehož mám obrovskou radost. Mám teď šanci vybudovat dětem domov, kde se budou cítit dobře a bezpečně.

Byt ale není vybavený nábytkem, což je docela potíž. Spousta věcí může počkat, kluci ale nemají na čem spát, tak bych jim ráda pořídila nové postele. To je teď ze všeho nejdůležitější. Bohužel si momentálně nemohu dovolit koupit postele z vlastních prostředků. Náklady spojené se stěhováním byly velké, takže teď zase musím chvíli šetřit, než budu moci do bytu něco pořídit. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě