Palanda pro Danielka, Karolínku a Filípka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s přistýlkou; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Martina  Rábová
Patron příběhu

Bc. Martina Rábová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou se znám z výkonu svého povolání sociální pracovnice v sociálně aktivizační službě ABATAB, spolku pro péči o rodinu. Maminka dětí náš spolek sama oslovila letos v lednu s žádostí o navázání spolupráce a od té doby jsem s dětmi i maminkou v pravidelném kontaktu téměř každý týden. Maminka je samoživitelka a kromě Danečka (5 let) a Karolínky (4 roky) má ještě Filípka, kterému bude za pár dní rok. Rodinu doplňuje téměř dospělá dcera Veronika. S maminkou dětí řešíme hodně věcí a spolupracujeme na více oblastech, ať už to jsou dluhy, hledání nového bydlení, emocionální podpora maminky, podpora při výchově dětí apod. Karolínka s Danečkem jsou velice živé děti a od září by měly nastoupit do školky. Otec dětí výživné neplatí a v současné době je ve výkonu trestu odnětí svobody za neplnění vyživovací povinnosti. Rodina bydlí v sociálním bytě ve vyloučené lokalitě ve velmi malém bytečku 1+kk, kde jsou hodně stísněné prostory. Maminka by si pro děti přála vhodné postele na spaní a zároveň postele, které by jí ušetřily prostor v domácnosti. Pořizovací cena patrové postele je ale nad její finanční možnosti, proto se rozhodla oslovit Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,959 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka napsala příběh svých dětí

Jsem maminkou 4 dětí, se kterými bydlím v sociálním domě, kde máme k dispozici byt 1+kk. Nejstarší dcera, osmnáctiletá Veronika, ještě studuje a se svými sourozenci mi hodně pomáhá. Pětiletý Danielek, čtyřletá Karolínka a roční Filípek ji přímo zbožňují.

Poskládat naši rodinu do bytu s celkovou obytnou plochou 29,15 metrů čtverečních ale není snadné. Danielek spí se mnou na starém a rozbitém rozkládacím gauči. Protože je však gauč extrémně nepohodlný, bývá Danielek ráno mrzutý a unavený. Karolínka spí sama na dětské posteli, na kterou se už téměř nevejde, takže se ani ona pořádně nevyspí. A Filípek spí v malé dětské postýlce. Počet postelí doplňuje ještě Veroničina postel.

Naše místnost je tak plná rozbitých a nepohodlných postelí, mezi nimiž je jen úzká ulička umožňující průchod. Se 4 dětmi je ale většinou blokovaná sušákem s oblečením. Děti tak nemají žádný prostor pro hraní. Situaci by částečně vyřešila nová palanda s přistýlkou, která by ušetřila spoustu místa a na které by se Danielek, Karolínka a zanedlouho i Filípek dobře vyspali.

Naše rodina je však aktuálně závislá jen na rodičovském příspěvku a dávkách hmotné nouze. Otec dětí, který s námi žije, výživné neplatí a dlužná částka čím dál víc narůstá. Snažím se to aktivně řešit, protože ale v červenci nastoupil na 10 měsíců do vězení, jen tak od něj peníze neuvidím. Moji finanční situaci ještě komplikuje fakt, že je nejmladší Filípek alergický na lepek a potřebuje speciální stravu.

Vědomí, že dětem nemohu nakoupit kvalitní postele, je hrozné a požádat o pomoc je těžké. Protože ale pro své děti udělám všechno na světě, musí jít hrdost stranou. A tak vás prosím o pomoc s nákupem postelí. Bez vás to nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě