Palanda pro dva malé brášky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu včetně matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Gabriela Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou dvou šikovných kluků, Románka a Gabrielka, spolupracuji druhým rokem jako aktivizační pracovnice. Maminka tráví veškerý volný čas se svými dvěma synky, kteří jsou na ni silně fixovaní. A ona žije jen pro ně. Již delší čas se snaží najít si práci, to se jí však nedaří. Při hledání zaměstnání totiž opakovaně naráží na diskriminaci, na problém s tím, že má malé děti a ty budou nemocné. Bohužel byla také sankčně vyloučena z úřadu práce, protože si spletla termín schůzky o jeden den. Nepomohlo ani vysvětlování, že má zapsaný jiný termín než paní úřednice a že se někde musela stát chyba. Maminka je totiž velmi pečlivá, vše si zapisuje a hlídá. Tím se její už tak těžká finanční situace ještě zhoršila. Nemá proto dostatek peněz na pořízení palandy, kterou kluci potřebují. Proto se s mojí podporou rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,437 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Gabrielka a Románka, kteří spí s maminkou na rozkládacím gauči

Šestiletý Gabrielek chodí do školky, kde to má moc rád. Je totiž hodně společenský a baví ho hrát si s jinými dětmi. Jeho sedmiletý bráška Románek už je školák a letos nastoupil do 2. třídy. Zatím se může pochlubit samými krásnými známkami. Kluci spolu tvoří skvěle sehraný tým a téměř vše dělají společně. A když se sejdou po návratu ze školky a školy doma, vítají se, jako by se měsíc neviděli. Jsou prostě úžasní.

Kluci bydlí s maminkou v malém bytě 2+1, kde je měsíční nájem 11 000 korun, přičemž celkový příjem rodiny je 14 817 korun. Z toho ještě maminka splácí své dluhy z minulosti. Tatínek chlapců sice posílá výživné, i tak je ale maminčina finanční situace zoufalá. Dříve pracovala brigádně jako pomocná síla v kuchyni, teď se jí však nedaří najít si novou práci. Zaměstnavatelé prý mají strach, aby jako samoživitelka nebyla častěji doma s nemocnými synky než v práci.

Maminka momentálně řeší situaci, jak chlapcům pořídit palandu. Zatím totiž spí s maminkou na rozkládacím gauči, kde to není zrovna pohodlné. Maminka se dívala po různých bazarech, bohužel si ale nemůže dovolit ani postele z druhé ruky. A protože ví, jak je důležité, aby měli kluci ve školce i škole energii a nebyli unavení, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě