Palanda pro dvojčátka Honzíka a Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s přistýlkou a matracemi; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Yvetta  Rychnovská
Patron příběhu

Yvetta Rychnovská

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Pětiletá dvojčata Honza a Kubík vyrůstají společně se svými 2 staršími sourozenci v neúplné rodině se svou maminkou. Jejich otec bohužel neplní vyživovací povinnost, maminka ale učinila veškerá opatření vedoucí k vymáhání výživného, a to včetně podání trestního oznámení. Protože se však soudní projednání dost protahuje a výživné stále nechodí, má nyní problém zajistit základní potřeby dětí. Obrací se proto na organizace poskytující drobnou potravinovou pomoc. Mamince bylo bohužel zastaveno vyplácení příspěvku na bydlení, protože nedoložila vyúčtování za předchozí rok. Intenzivně se ho snaží získat, majitel bytu, v němž loni s dětmi bydlela, jí ho však nechce vydat. Maminka o své děti řádně pečuje, dbá na jejich pravidelnou docházku do školy, spolupracuje s úřady a dalšími pomáhajícími organizacemi, přivydělává si na brigádách. I přes to ale rodina trpí nedostatkem peněz. Maminka by teď dvojčatům ráda pořídila palandu, protože kluci zatím nemají vlastní postele. Protože je to však nad její finanční možnosti, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Maminka se opravdu snaží a pomoc si zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,866 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh maminky samoživitelky se 4 dětmi, která je závislá na potravinové pomoci

Pětiletá dvojčata Honzík a Kubík jsou malí školkáčci, kteří si rádi kreslí a vyrábí různé věci z papíru. Jejich obrázky a výtvory máme všude po bytě a neustále přibývají další. Jsou moc šikovní.

Kromě dvojčat mám ještě osmiletou dcerku a sedmiletého synka, na jejichž výchovu jsem bohužel sama. Na otce dětí jsem podala trestní oznámení, protože mi neplatí výživné, zatím to ale k ničemu nebylo. Od července letošního roku navíc nepobírám příspěvek na bydlení, protože majitel bytu, v němž jsme loni bydleli, nesplnil svoji povinnost a nedodal mi vyúčtování za loňský rok, které však musím doložit. Výživné i příspěvek na bydlení nám v rodinném rozpočtu hodně chybí.

S příchodem nového školního roku jsem dětem zvládla nakoupit potřebné školní pomůcky a poplatit všechny třídní fondy, už mi ale nezbyla ani koruna navíc. Honza s Kubíkem však potřebují postele, které si v žádném případě nemohu dovolit. A protože nechci, aby ráno vstávali bolaví a unavení, obracím se na Patrona dětí. Vím, že se naše situace zlepší, než se tak ale stane, potřebuji pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě