Palanda pro Elišku a Haničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrovou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Eva  Kresáková
Patron příběhu

Eva Kresáková

učitelka v mateřské škole

Komentář patrona

Elišku a Haničku znám z naší školky, kde působím jako jejich třídní učitelka. Děvčata vyrůstají v harmonickém rodinném prostředí se svými rodiči a čtyřmi sourozenci. Maminka je na mateřské dovolené a tatínek je nezaměstnaný, proto rodina nemá dostatek finančních prostředků na vybavení dětského pokoje. Děti tak spí na matracích. Díky novým postelím by se děvčata mohla oddávat zdravému spánku a zároveň měla konečně místo, které je jenom jejich.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,861 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Haničky a Elišky, které spí na zemi na matracích

Pětiletá Hanička a tříletá Eliška tvoří skvěle sehraný tým. Umí si spolu moc hezky hrát, rády se ale i pošťuchují. Umí si také užít čas strávený ve školce. Jsou to šikovné a společenské holky.

Dohromady máme s manželem 6 dětí. Nejstarší dceři je 12 let, benjamínkovi naší rodiny je necelý rok. Bohužel jsme se vlivem nepříznivých okolností dostali do finančních problémů. Naše děti se tak den co den potkávají s chudobou. Spí na nafukovacích matracích, nemají v pokoji pořádný nábytek. Ti starší se stydí zvát domů kamarády, ti mladší to naštěstí ještě tolik nevnímají. Starší děti jsou také vystaveny urážkám ze strany jiných dětí. Pokřikují na ně, že jsme chudí a hrozně oblečení, že nic nemáme. Mé děti jsou z toho samozřejmě nešťastné a já mám obrovské výčitky.

A jak jsme se do takové situace dostali? Bývalý zaměstnavatel mého manžela mu odmítá vydat potvrzení o ukončení zaměstnání. Bez toho se ale těžko hledá jiná práce, takže je manžel momentálně nezaměstnaný. Já jsem doma s dvouletým Honzíkem a ani ne ročním Adámkem. Jediným naším příjmem je tak moje mateřská, přídavky na děti a dávky hmotné nouze.

Moc bychom si teď pro Haničku a Elišku přáli palandu. Bylo by skvělé, kdyby měly holčičky konečně pořádné postele a nemusely spát na matracích na zemi. Momentálně ale není v našich finančních možnostech, a ještě chvíli nebude, jim postele pořídit. Proto moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě