Palanda pro Kristýnku a Kristiánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s matracemi a úložným prostorem; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Jana Baborová
Patron příběhu

Jana Baborová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice a spolupracuji s rodinou, v níž žije 6 dětí. Mladá maminka, které je pouhých 24 let, vychovává 4 vlastní děti a dva mladší sourozence, Kristýnku a Kristiánka. Vzala si je z dětského domova, protože nechtěla, aby v něm vyrůstali stejně jako ona. Kristiánek má moc rád fotbal, a jakmile má volnou chvíli, běhá venku s míčem. Kristýnka je spíše zakřiknutá a mám pocit, že se učí být dítětem. Když s námi jede na výlet, chová se jako dospělá, pomáhá nám s dětmi, chce být užitečná a zodpovědná. Je zvyklá, že se pořád musí o někoho starat, nehrát si a řešit dospělácké věci. Ona i Kristiánek si zaslouží naši pomoc, proto se spolu s jejich sestrou obracím na Patrona dětí s prosbou o příspěvek na palandu. Sourozenci zatím spí na matracích, protože na pořízení postelí doma nejsou peníze.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 2400 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Starší sestra potřebuje pomoc s pořízením palandy pro své mladší sourozence

Jsem maminkou 4 dětí, o které se starám sama. V současné době pečuji také o své dva mladší sourozence, třináctiletou Kristýnku a čtrnáctiletého Kristiánka. Velkou oporou v péči o ně je mi můj bratr, který bohužel nemá potřebné zázemí k tomu, aby si je vzal k sobě, pomáhá mi ale, jak jen může. Spolupracuji také s terénní sociální službou.

Nyní bych vás chtěla požádat o příspěvek na palandu. Kristýnka a Kristiánek totiž spí na matraci na zemi, protože není v mých finančních možnostech jim pořídit postele. S palandou by oba získali místo nejen ke spaní, ale také vlastní prostor pro hraní, učení i čtení. Ušetřili bychom také nějaký prostor v našem malém bytě. Za vaši finanční pomoc vám budu nesmírně vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě