Palanda pro Marťu a Dominku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu a 2 matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Daniela  Lorenčiková, DiS.
Patron příběhu

Bc. Daniela Lorenčiková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Martinku a Dominičku znám z výkonu svého povolání sociální pracovnice. Maminka požádala o pomoc naši sociální službu, aby jí pomohla a podpořila v rodičovských kompetencích a pomohla jí se získáním nového adekvátního bydlení. To se naštěstí podařilo a maminka s dcerami bydlí od 1. dubna v novém bytě. Předtím žily v azylovém domě. Maminka je velmi šikovná, svým dcerám se věnuje s nesmírnou pečlivostí. Protože si však všechny prošly velmi těžkým obdobím, jsou Martinka s Dominičkou emočně nestabilní. Domča, mladší z dcer, je bystré dítě, které chodí rádo do školky a životní změny relativně zvládá. Starší Martinka však celou situaci snáší mnohem hůř, protože si vše daleko lépe uvědomuje. Jejich maminka se momentálně ze všech sil snaží vybavit jejich nový domov potřebným nábytkem, bohužel na to ale nemá dostatek peněz. Nejnutněji teď potřebuje nové postele pro děvčata, která spí stejně jako ona na matraci na zemi. Přispějme jim proto na pořádné postele, které dají děvčatům prostor pro kvalitní spánek a odpočinek, díky čemuž se v novém bytě budou konečně cítit doma.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,476 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sestřiček, které spí na matracích na zemi

Osmiletá Martinka a pětiletá Dominka jsou mé úžasné dcerky, které tvoří středobod mého světa. Momentálně společně zabydlujeme nový byt, do kterého jsme se nastěhovaly 1. dubna. Předtím jsme žily v azylovém domě, kde se mi i přes veškerou moji snahu nepodařilo, aby se tam holky cítily jako doma. Když nám ale bylo nejhůř, nesmírně nám tam pomohli.

O své dcerky se starám sama. Jejich otec mě bil, čemuž Marťa s Dominkou bohužel přihlížely. Odnesly si z toho traumata, se kterými se budou ještě dlouho vyrovnávat. Zvláště starší Martinka to nese hodně těžko.

Když jsme od něj odcházely, vzala jsem si s sebou pár kusů nábytku. Když jsem si je ale chtěla vyzvednout, zjistila jsem, že jsou rozbité. Nevím, jak se to stalo, ale všechno teď musím pořizovat znovu.

Momentálně nejvíce potřebujeme postele pro holky, protože teď všechny spíme na zemi. Já to vydržím, o mě nejde, ale holkám chci dopřát něco víc. Navíc si moc přeji, aby se už přestaly bát toho, že se zase budeme muset stěhovat. A pokud by konečně měly v pokojíčku vlastní postele, uvědomily by si, že jsou doma. Že už nikam neutíkáme. Protože jim však postele momentálně nemohu pořídit, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě