Palanda pro Marušku a Ingrid

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s matracemi a úložným prostorem; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Zuzana  Brabcová Kunčová
Patron příběhu

Bc. Zuzana Brabcová Kunčová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou a jejími dětmi jsem se seznámila v azylovém domě, kde pracuji jako sociální pracovnice. Spolupracuji s nimi již rok a jsem jejich klíčovou pracovnicí. Maminka dětí je samoživitelka a o svých 5 dcer se velmi dobře stará. Žijí však jen z dávek hmotné nouze, protože se maminka dlouho zotavovala z prodělaného infarktu a nemohla pracovat. Nyní už se naštěstí cítí lépe. Začátkem května se rodina přestěhovala z azylového domu do bytu pro osoby v nepříznivé sociální situaci, bohužel ale nemají žádné vybavení do domácnosti. Nejvíce jim schází postele pro děti. Čtyři děvčata chodí do školy (nejmladší dcerka se do ní teprve chystá) a potřebují svůj prostor pro učení i odpočinek. Proto se maminka rozhodla požádat o pomoc s pořízením postelí. Sama to v tuto chvíli nezvládne.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,967 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka, která se dlouho zotavovala po infarktu, vypráví příběh svých dcer

Jsem maminkou 5 krásných holčiček, o které se starám sama. Otec dvou nejstarších dcer s námi není v žádném kontaktu a výživné neposílá. Otec mých mladších dcer je zase ve vězení a o alimentech od něj si také mohu nechat jen zdát. Není to pro mě vždy snadné, ale velkou oporou je mi čtrnáctiletá Maruška a dvanáctiletá Ingrid. Bez nich bych to nezvládla.

Ještě nedávno jsme s děvčaty bydlely v azylovém domě. Čas strávený tam pro nás měl být obdobím, kdy se finančně zahojíme a budeme moci zase normálně žít. Bohužel, v době našeho pobytu v azylovém době jsem dostala infarkt. Zotavování bylo dlouhé a obtížné, holky mi ale se vším ohromně pomáhaly. Finančně jsme na tom však hůř než kdykoli předtím. Dlouhou dobu jsem totiž nemohla pracovat, už je mi ale lépe a hledám si zaměstnání. Abych své šance zvýšila, procházím rekvalifikačním kurzem, který už bude pomalu končit.

Přes všechny těžkosti, které nás v posledním roce potkaly, se mi podařilo najít byt, do kterého jsme se 1. května nastěhovaly. Holky tak mají svůj pokojíček, z čehož mají velkou radost. Samozřejmě ho chtějí mít hezký a útulný, já si ale nemohu dovolit vybavit jim ho potřebným nábytkem. Spousta věcí samozřejmě počká, pořádné postele jsou ale nutností. A protože v nejbližší době nebudu schopná postele pořídit, prosím vás o příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě