Palanda pro Matěje a jeho brášku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu včetně matrací a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Supiková
Patron příběhu

Mgr. Jana Supiková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Matějova rodina se v minulosti potýkala s nepříznivou situací ohledně bydlení. Nejprve bydleli v rodinném domku, který maminka zdědila v dědickém řízení po svých rodičích. S nabytím majetku však zdědili i nemalé dluhy, a to ve výši cca 800 000 korun. Rodiče si mysleli, že budou schopni dluh splácet a svým čtyřem dětem tím umožní bydlet v rodinném domku. Měsíční splátky však byly tak vysoké, že nebyli schopni tyto závazky plnit. Maminka dětí v té době pobírala pouze rodičovský příspěvek. Dům byl proto dán do dražby a rodina byla nucena se vystěhovat. Následovalo velmi složité období, protože najít levné a důstojné bydlení pro tolik osob nebylo snadné. Rodina se dokonce dostala do situace, kdy se museli rozdělit. Maminka společně s dětmi bydlela v azylovém domě pro matky s dětmi a otec v azylovém domě pro muže. Nyní však rodiče po dlouhé době našli stabilní a důstojné bydlení a začali aktivně řešit svou sociální situaci. Budou žádat i o insolvenci, chtějí nabyté dluhy řešit. V novém bytě žijí od května roku 2019. Vybavují ho nábytkem dle svých finančních možností, bohužel již nemají dostatek peněz na zakoupení palandy do dětského pokoje. Matěj ale palandu, o kterou by se podělil s bráškou Romanem, nutně potřebuje. Pojďme mu na ni přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,822 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Matěje a jeho brášky, kteří zatím nemají pořádnou postel

Desetiletý Matěj má neustále úsměv na rtech. Je pracovitý, samostatný a mezi svými spolužáky oblíbený. Protože je sportovně nadaný, reprezentuje svoji školu v různých sportovních disciplínách, ale také v rozličných projektech. Hodně si rozumí se svým třináctiletým bráškou, který sní o práci v IT.

Kluci sdílejí jeden pokoj, v němž jim však chybí jedna důležitá věc – postel. Nedávno se totiž spolu se svými dvěma sourozenci a rodiči přestěhovali a jejich byt ještě není úplně vybavený. Problém je ale také v tom, že rodiče nyní na palandu, kterou si kluci moc přejí a která v jejich pokoji ušetří místo, nemají peníze.

Tatínek kluků pracuje v chráněné dílně a pobírá minimální mzdu. Maminka je zaměstnaná jako operátorka výroby, ani její plat ale nepřesáhne minimální mzdu. Přesto se jim daří kromě výdajů za bydlení a nákup potravin hradit všem dětem školní obědy, pomůcky a také rozličné volnočasové aktivity. Ať se ale snaží sebevíc, na palandu už jim nezbývá. A tak se obrátili na Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě